Висока інфляція сповільнює зростання економіки

0
52

Завдяки здебільшого м’якій зимі Німеччина ледве уникла рецесії, кажуть «економічні експерти». 2023 року очікується лише невелике зростання. Ситуація залишається напруженою – у тому числі щодо наступної зими.

Висока інфляція сповільнює зростання економіки

Висока інфляція сповільнює зростання економіки

Рецесії в Німеччині немає, але стійкого підйому поки що не передбачається. Висока інфляція знижує купівельну спроможність споживачів, а погіршення умов фінансування через відсоткові ставки, що зростають, уповільнює економіку. Додайте до цього глобальну економіку, яка лише повільно оговтується від наслідків «Корони». Такими є основні тези п’яти «економічних експертів».

Моніка Шнітцер, голова Ради економічних експертів Німеччини, заявила в середу в Берліні, що сильна інфляція, як очікується, стримуватиме зростання до кінця наступного року.

В основному завдяки м’якій зимі, найгірші сценарії не реалізувалися – наприклад, дефіцит газу, який би залишив глибокі шрами. Економіка продемонструвала стійкість у зимовому півріччі, сказав Шнітцер. “Загалом, проте, економіка відновлюється повільно”. На думку експертів, значних економічних збитків може бути завдано можливим дефіцитом газу наступної зими. Якщо дисципліна в галузі енергозбереження ослабне, Німеччина може зіткнутися із суворою зимою у 2023/2024 роках, сказав він.

Рецесія: Німеччина бере себе в руки

На думку «економічних експертів», цього року очікується зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 0,2 відсотка. Такий показник прогнозує і уряд Німеччини. Це означає, що Федеративна Республіка Німеччина ледве уникне рецесії. Раніше «економічні експерти» припускали, що 2023 року ВВП скоротиться на 0,2 відсотка. Наступного року експерти прогнозують зростання на 1,3 відсотка.

Через дефіцит газу, що насувається, викликаного припиненням поставок з Росії, вони все ще прогнозували рецесію восени. З того часу ситуація на енергетичних ринках пом’якшилася. Однак, згідно з прогнозом, німецька економіка ще не досягла справжнього зльоту: «Пов’язана з інфляцією втрата купівельної спроможності, погіршення умов фінансування і зовнішній попит, що лише повільно відновлюється, перешкоджають більш сильному підйому цього і наступного року», – сказав Шнітцер.

Читайте також:  Потужне зростання економіки Китаю – на 4,5%

Інфляція залишається високою

Також цього року споживачі мають готуватися до подальшого зростання цін. Економічні експерти» очікують, що інфляція в середньому за рік становитиме 6,6 відсотка. У 2022 році споживчі ціни зросли на 6,9 відсотка, згідно з переглянутими даними Федерального статистичного управління.

Інфляція означає втрату купівельної спроможності та знижує споживання, що є важливою основою економіки. На думку експертів, зростання цін виробників та очікуване підвищення заробітної плати, швидше за все, збережуть інфляцію на високому рівні наступного року.

Той факт, що ціни на енергоносії на світових ринках падають, не привід для споживачів у нашій країні вважати, що все гаразд, каже експерт Ульріке Мальмендьє. Швидше за все, вони знову виростуть не пізніше за холодний сезон. Вирішальним фактором є базова інфляція, тобто інфляція без урахування енергоносіїв та продуктів харчування. “У четвертому кварталі минулого року вона ще більше прискорилася”. І це продовжиться у наступні три квартали.

Помітне ослаблення споживчих цін, на думку експертів, очікується не раніше 2024 року. За рівня інфляції в 3,0 відсотка вона не буде навіть наполовину вищою, ніж цього року.

Високі ризики – але без банківської кризи

Експерти вважають малоймовірною банківську кризу внаслідок потрясінь у Швейцарії та США. “Ми хотіли б заявити, що не бачимо загрози стабільності фінансового ринку в даний час”, – наголосив Мальмендьє. Ситуація відрізняється від 2008 року, ринок між банками функціонує добре і пропозиція кредитів реальному сектору економіки забезпечена».

Економічні експерти», як і раніше, бачать ризики в енергопостачанні. «Щоб знову повністю заповнити газові сховища та не допустити дефіциту газу майбутньої зими, ми повинні продовжувати інтенсивно економити енергію», – каже експерт Вероніка Грімм. Однак питання про те, чи буде промисловість, як найбільший економець, продовжувати свої зусилля навіть за зниження цін на енергію, викликає сумніви.

Читайте також:  Бурі з градом обрушилися на виноградарів у Південному Бадені

Компанії також далекі від того, щоб полегшено зітхнути, сказав Мартін Ванслебен, генеральний директор Торгово-промислової палати Німеччини. Федеральні програми підтримки та ефект надолуження втраченого в роки Ковіда мають справді стимулювати економіку. Однак цьому перешкоджають високі ціни на енергоносії та послаблення світового попиту, сказав він. «Тому гостро необхідний інвестиційний імпульс нині відсутня».

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :