Я давно хотіла написати про антидеприсанти. Мені знадобилося два роки, щоб напис…

1
28

Я давно хотіла написати про антидеприсанти. Мені знадобилося два роки, щоб написати цей допис.😱

❗️Цікаві та досить незвичні препарати, адже їх призначення потребує детального знання пацієнта та головне – не втратити пацієнта в прямому та переносному сенсі та паралельний супровід .
Цікаво, що смертність від антидеприсантів досить висока у світі. 😱

Чи лише психіатр може іх призначити та яке відношення має гінеколог до цих препаратів.

📌Пам‘ятаю як прийшла пацієнтка та скаржилась на передменструальний синдром (ПМС). Скарги були на перепади настрою та бажання закінчити життя самогубством.🔺 В іншої жінки ПМС закінчилось розлученням з чоловіком, який не міг терпіти її перепади настрою та агресію .

Що робити в таких випадках?
Почнемо з того, що що у цих двох випадках зустрічається передменструальний дисфоричний розлад (ПМДР).

▪️Це важка та інвалідизуюча форма , яка охоплює 3-8 % жінок дітородного віку. Точний патогенез захворювання досі залишається нез’ясованим та є активною темою досліджень.

🔹Лікування ПМДР значною мірою опирається на антидепресанти, які збільшують рівень серотоніну в крові та головному мозку або призначають протизаплідні препарати, які пригнічують овуляцію

Як лікують ПМДР?

🔹Симптоми передменструального синдрому (ПМС) або передменструального дисфоричного розладу (ПМДР),найкраще лікувати когнітивно-поведінковою терапією. Це метод психотерапії, що базується на усвідомленні спотвореного сприйняття реальності.

Якщо цей метод не допомагає, тоді призначаються антидепресанти або контрацептиви. 🔺

❗️Однак перед початком терапії слід виключити інші стани із симптомами, які можуть збігатися з ПМС/ПМДР, включаючи депресію або тривожні розлади, зловживання психоактивними речовинами та гіпотиреоз.

🔹Другий метод лікування – підвищення гормону щастя (серотоніну) в крові з допомогою селективних інгібіторів, зворотнього захоплення серотоніну. З усіх варіантів це лікування має найкращі докази ефективності.

Читайте також:  Звичайна ситуація: пацієнтка 18 років приходить на огляд зі скаргами на нерегулярний цикл, затримку від 1-6 місяців. Ч...

У жінок, для яких контрацепція не є пріоритетом, ми спочатку обговорюємо другий метод лікування. 👆🏻
Продовження у коментарях 👇

1 коментар

  1. Якщо ж у пацієнта немає депресивних симптомів, і контрацепція є пріоритетною, ми спочатку обговорюємо комбіновану естроген-прогестинову контрацепцію.📌 Хоча деяким жінкам може знадобитися як контрацептивний засіб, так і другий метод.

    І це лише невелика частина про антидепресанти. 🤔Далі розповідатиму більше. Бережіть своє здоров’я і піклуйтесь про нього. Якщо є запитання – пишіть у коментарях👇🏼

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я