Яйця на Великдень подорожчають – кажуть експерти

0
49
Перед Великоднем споживачі мають очікувати на високі ціни на яйця. Минулого тижня середня ціна за упаковку з десяти комор яєць розміру М склала 2,02 євро, говорить Мехтхільд Клоппенбург, експерт боннської організації Agrarmarkt Informations-Gesellschaft (AMI). “Рік тому ціна була ще 1,75 євро”.

Причинами цього є ціни на енергію, корми і заробітну плату, що значно зросли. Крім того, ціни на яйця на Великдень зазвичай вищі, ніж в інший час, сказав він. “Попит у цей час також високий, і яйця є дефіцитним товаром”, – сказав Клоппенбург.

Ще однією причиною високих цін на яйця, на думку експертів, є заборона на вбивство курчат, яка набула чинності в січні минулого року. Це поклало край практиці знищення в Німеччині мільйонів курчат-самців, оскільки їхнє вирощування як братів для курей-несучок нерентабельне.

За даними державної асоціації фермерів Landvolk Niedersachsen, багато інкубаторів не змогли виконати вимоги закону після введення заборони на вбивство курчат і тому припинили свою діяльність. Припинення вбивства курчат у Німеччині змусило відмовитися від роботи невеликі інкубаторії з кількістю інкубаційних яєць менше 500 000. В результаті минулого року в німецьких інкубаторах було виведено на 45% менше курчат-несучок. Тому багато курчат поступають з-за кордону, де вбивство курчат, як і раніше, дозволено, заявили в державній асоціації фермерів.

Для невеликих інкубаторів, зокрема, інвестиції в ідентифікацію статі в яйці виявилися занадто дорогими, особливо після того, як було втрачено прибуток від продажу пташенят чоловічої статі як корм для зоопарків та соколиних розплідників. Крім того, великим інкубаторіям простіше організувати закупівлю братніх півнів, наприклад, до Польщі. В результаті, за даними державної асоціації фермерів, з інкубаторів надходить менше курчат-несучок.

Читайте також:  "У скороченні бюрократії потрібна швидкість"

Тому для фермерів, які займаються розведенням курей-несучок, утримання молодих курей без вбивства курчат стало дорожчим. До цього додаються висока вартість кормів та пташиний грип. Одним із наслідків цього є те, що багато фермерів, за словами прес-секретаря, стали утримувати менше нових курей. Кури з-за кордону дешевші, але вони не відповідають вимогам виробництва без вбивства курчат.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :