Як компанії заощаджують енергію

0
43

До настання зими зловісне слово про нестачу енергії чи навіть газу висіло над економікою, як дамоклів меч. Компанії в Рейнланд-Пфальці також відреагували на це економією енергії – а також поклали креативні ідеї своїх співробітників.

Як компанії заощаджують енергію

Як компанії заощаджують енергію

Напад Росії на Україну актуалізував питання енергопостачання – відповідно, підприємства Рейнланд-Пфальца ще більше активізували свої зусилля щодо економії, побоюючись нестачі електроенергії та газу. Такі компанії, як фармацевтичний концерн Boehringer Ingelheim, хімічний гігант BASF або виробник жерсті ThyssenKrupp Rasselstein, в основному покладалися на поєднання оптимізації виробництва, меншого освітлення, зниженої температури в приміщеннях та відновлюваних джерел енергії.

Приклад штаб-квартири BASF у Людвігсхафені показує, наскільки більшим може бути попит на енергію на великих промислових об’єктах. За даними компанії, в 2022 році споживання природного газу там склало близько 24 терават-годин (ТВтч), а споживання електроенергії – близько 5,3 терават-годин. Одна терават-година відповідає одному мільярду кіловат-годин. Таким чином, споживання природного газу компанією відповідає споживанню восьми-дев’яти мільйонів домогосподарств з чотирьох осіб.

За даними BASF, для економії газу основні хімічні речовини, такі як аміак, закуповувалися на світовому ринку, а не вироблялися в Людвігсхафені. Крім того, було імпортовано більше електроенергії та проведено технічну оптимізацію виробництва – наприклад, завод з виробництва важливого проміжного продукту ацетилену працює тепер не на газі, а на етані.

Важливим елементом енергетичної концепції Людвігсхафена є також якомога тісніший зв’язок між заводами. В принципі, ідея полягає в тому, щоб використовувати тепло, яке виробляється в процесі виробництва, для роботи інших заводів. Щоб ще більше зменшити споживання природного газу на підприємстві до зими 2023/2024 року, BASF переводить дві турбіни на так званий бівалентний режим роботи з використанням газу та мазуту на електростанціях.

Читайте також:  Уряд припинив прийом заявок на фінансування комп'ютерних ігор

І останнє, але не менш важливе: температура у всіх будинках BASF була знижена під час опалювального сезону, наскільки це було технічно можливо, за словами прес-секретаря. Винятки були зроблені для диспетчерських та виробничих будівель. Хімічна компанія також покладалася на ідеї своїх співробітників щодо економії енергії – вони варіювалися від пропозицій щодо більш ефективного висвітлення до покращеного управління вентиляційними системами.

Boehringer Ingelheim також покладалася на ідеї співробітників з економії енергії; Спеціально для цього компанія створила портал ідей. У фармацевтичній компанії також було знижено температуру у виробничих та офісних приміщеннях, окремі офісні будівлі були звільнені, а співробітники розподілені по інших будівлях. Була використана легша упаковка, що дозволило заощадити енергію під час транспортування. Крім того, освітлення в логістичному центрі в Інгельхаймі та на складах обмежувалося лише необхідним – навіть логотип Boehringer, видимий з автостради 60, залишався темним довше, ніж звичайно. Нарешті, завдяки поліпшенню процесів з виробництва скоротився час очікування чи простою устаткування.

«Вжиті нами запобіжні заходи дозволили нам добре пережити осінь і зиму», – сказала прес-секретар Крістін Якобс. На всіх підприємствах також були розроблені плани дій у надзвичайних ситуаціях та резервні плани. У 2021 році потреба заводу в штаб-квартирі компанії Ingelheim в енергії складе 403 гігават-години – чверть електроенергії, при цьому одна гігават-година відповідає одному мільйону кіловат-годин. Вже зараз 70 відсотків потреби покривається за рахунок електроенергії власного виробництва, і цей шлях буде продовжено у 2023 році.

Перевага майданчика в Інгельхаймі полягає в тому, що частина заводу вже зараз може їсти від електростанції на біомасі без газу. Цього року буде введено в експлуатацію нову, потужнішу електростанцію на біомасі. Крім того, на території заводу було збудовано фотоелектричну установку, яка незабаром почне працювати.

Читайте також:  Heidelberger Druck збільшує продаж та прибуток

Компанія Daimler Truck, що має завод з виробництва великих вантажівок у Верті, заявила, що споживання природного газу і надалі скорочуватиметься «завдяки поєднанню заходів щодо економії та заміщення». Машини та системи програмуються на менше споживання енергії. Час перемикання систем освітлення та вентиляції було оптимізовано, а традиційні джерела світла замінено на світлодіодні технології. З іншого боку, власне виробництво енергії розширюється з допомогою будівництва додаткових фотоелектричних систем.

На німецьких заводах Mercedes-Benz Trucks у Верті, у Касселі в Гессені, а також у Гаггенау та Мангеймі в Баден-Вюртемберг установка нових систем почалася восени, і поступово вони повинні бути підключені до мережі до травня 2023 року. Крім того, температура в офісах та виробничих цехах була знижена на два градуси Цельсія з початку опалювального періоду, а кондиціювання повітря в офісах скорочено у літні місяці.

У виробництві жерсті на заводі ThyssenKrupp Rasselstein в Андернаху багато заходів щодо енергозбереження також було засновано на ідеях співробітників, повідомляє компанія. Тут також було знижено температуру в офісах та цехах. В принципі компанія вже створила систему управління енергоспоживанням у 2011 році.

“У зв’язку з енергетичною кризою компанія вжила додаткових заходів щодо енергозбереження”, – сказала прес-секретар Кармен Тшаге. В даний час ThyssenKrupp Rasselstein споживає на рік стільки природного газу, скільки необхідно для опалення 35 000 домогосподарств. Поступово природний газ замінять екологічно чистий водень. В даний час ведуться дослідницькі проекти зі створення печей, які фінансуються Федеральним міністерством економіки.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :