Як можна вирішити нафтову суперечку Вашингтона та Ер-Ріяда

0
245

Між союзниками назрів дефіцит довіри, вважають політологи.

Нафтову суперечку Вашингтона та Ер-Ріяда можна врегулювати.  Фото: Novikov Aleksey / Shatterstock

Нафтову суперечку Вашингтона та Ер-Ріяда можна врегулювати за допомогою оновлення Доктрини Картера. Це також здатне повернути довіру між двома союзниками, вважає політичний оглядач агентства Bloomberg.

ОПЕК+ із Саудівською Аравією на чолі оголосили про скорочення видобутку нафти на 2 мільйони барелів на добу. У відповідь США звинуватили Ер-Ріяд у зраді та змові з Росією.

Нафтова суперечка Вашингтона та Ер-Ріяда: що говорять у США

Несподівана криза в американо-саудівських відносинах, що настала після оголошення ОПЕК+ про скорочення видобутку нафти на 2 мільйони барелів нафти на добу, стала одним із найсерйозніших в історії 80-річного партнерства двох країн.

Як повідомляють джерела Bloomberg, Вашингтон разом із Об’єднаними Арабськими Еміратами переконували саудівців не йти на зниження видобутку. Рішення ОПЕК+ стало несподіваним для Білого дому, оскільки адміністрація президента США Джо Байдена була впевнена, що має відповідні гарантії.

У Вашингтоні вважають, що Саудівська Аравія обрала бік Москви, якій конче потрібні високі ціни на нафту в умовах західних санкцій. Крім того, демократи звинувачують Ер-Ріяд у прямій атаці на партію перед виборами до Конгресу США в листопаді.

Рішення про скорочення видобутку частково підтверджує чутки, що саудівці підтримують республіканців, особливо колишнього президента США Дональда Трампа. Демократи припускають, що Ер-Ріяд намагається покласти руку на шальки терезів, щоб допомогти республіканцям отримати більшість на виборах і навіть підготувати ґрунт для повернення Трампа.

Читайте також:  У Китаї збільшились витрати на продукти харчування

Нафтова суперечка Вашингтона та Ер-Ріяда: що говорять у Саудівській Аравії

У саудівців зовсім інша точка зору. В Ер-Ріяді заявили, що це виключно «економічне рішення». І справді стратегічний крок у найширшому сенсі, але у національних інтересах, а не проти Вашингтона чи на користь Москви. У планах Саудівської Аравії перебудувати економіку країни, щоб вона могла функціонувати без нафтодоларів. А для цього потрібні гроші.

Саудівська Аравія має довгостроковий план, спрямований на підтримку цін на нафту близько 100 доларів за барель. Декілька останніх місяців вони неухильно знижувалися. Рішення ОПЕК + націлене на підтримку мінімального рівня 80 доларів, а в довгостроковій перспективі — 90 доларів.

Вирішення нафтової суперечки

Американські політологи констатують, що між партнерами назрів дефіцит довіри. США хочуть і чекають на співпрацю з Саудівською Аравією насамперед у питаннях ціноутворення на енергоносії. Ер-Ріяд же хоче підтримки в галузі безпеки, проте відчуває, що Вашингтон переключає свою увагу на Європу та Китай.

Але країни все ще потребують одна одної. Тільки американці можуть забезпечити Саудівській Аравії необхідну безпеку, вважає оглядач агентства. І саудівці є єдиним ймовірним регіональним партнером для стратегічно важливого домінування США в Перській затоці.

Він упевнений, що врятувати відносини двох партнерів може оновлення Доктрини Картера від 1979 року, яка гарантує безпеку Саудівської Аравії та інших держав Перської затоки США. Фактично вона зобов’язує Пентагон вступити у війну з будь-якою країною, яка намагатиметься домінувати в цьому регіоні за допомогою військової сили.

Читайте також:  Затриманим на протестах іранцям загрожує страта

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я