Як німецькі компанії реагують на енергокризу

0
90

Компанії малого та середнього бізнесу турбуються через можливе закриття.

Німецькі компанії реагують на енергокризу

Високі ціни на продукти харчування, на енергоносії призводять до того, що багато компаній значно підвищують витрати. Однак не всі німецькі компанії реагують на енергокризу доволі впевнено. Наприклад, малий та середній бізнес побоюється припинення своєї діяльності через кризу, як повідомляє Die Zeit.

Через енергетичну кризу німецькі компанії почуваються не так безпечно. За даними опитування Mittelstandsverbund, побоювання високі серед компаній малого та середнього бізнесу. Так, більше третини торгових асоціацій вважають, що енергетична криза загрожуватиме існуванню великої кількості їхніх членів.

Як німецькі компанії реагують на енергокризу: побоювання зниження продажів

За даними опитування, понад 26% компаній вважають, що енергокриза призведе до зниження продажів найближчим часом. У попередньому кварталі цей показник становив 16%. Крім того, приблизно 30% заявили про зниження прибутку з липня до вересня, а кількість співробітників у компанії стагнувала.

Як німецькі компанії реагують на енергетичну кризу у країні.  Фото: Kmpzzz/Shutterstock.com.

Асоціація Mittelstandsverbund представляє інтереси таких торгових компаній, як Edeka, Rewe та Expert. За даними асоціації, у дослідженні взяли участь 57 головних офісів організацій, у яких працює близько 42 000 компаній із 16 галузей. За результатами дослідження можна зробити висновок, що малі та середні німецькі компанії реагують на енергокризу досить тривожно. Компанії сподіваються на допомогу уряду.

Заходи підтримки уряду в умовах енергокризи

Проте уряд активно розробляє заходи, які допоможуть і громадянам, і компаніям упоратися з енергетичною кризою. Ціни на енергоносії стають непідйомними, тому влада прийме послаблення. Наприклад, у п’ятницю Бундестаг затвердив фінансування запланованого цінового гальма.

Так, з березня в країні планують запровадити гальмо цін на газ, яке трохи знизить навантаження на споживачів. Однак деякі політики наполягають на тому, щоб запровадити такий захід раніше — у січні. Загалом влада виділять 200 млрд євро на стримування зростання цін. Крім того, у Німеччині знизили ПДВ на газ із 19% до 7%.

Читайте також:  МВФ схвалив кредитну програму для України

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :