Як реал та песо вистояли перед зростанням долара

0
250

За стабільністю ці валюти вже обігнали євро та фунт стерлінгів.

Як реал та песо вистояли

Вересневе підвищення курсу долара негативно і певною мірою боляче позначилося на валютах розвинених країн. Наприклад, ієна пішла у такому піку, що уряд Японії спалив резерви для коригування курсу. Але національні валюти Бразилії та Мексики продемонстрували несподівану стабільність у такій ситуації. Давайте розберемося, як реал та песо вистояли перед зростанням долара.

Як реал і песо вистояли під час кризи

Головною причиною валютного обвалу в розвинених країнах стало посилення кредитної політики Міжнародним валютним фондом (МВФ). А не сам долар, як вважають. Зростання американської валюти виявилося лише показовим наслідком.

Якщо коротко: МВФ став набагато жорсткішим стежити за країнами з великим зовнішнім боргом. І сам по собі цей факт не такий уже й критично позначився б. Але розвинуті держави трохи раніше зіткнулися з іншою проблемою – відчутним просіданням прибутковості.

Зважаючи на співвідношення зниження прибутку та нарощення боргових зобов’язань, котирування валют таких країн і впали. А зростання долара та сильна прив’язка до нього у зовнішньоторговельних відносинах лише посилили волатильність.

Песо став однією з найприбутковіших валют в умовах рецесії. Фото: AGCuesta / Shutterstock.com

Як приклад, таке сталося з фунтом стерлінгів та євро. Хоча раніше ці валюти були дуже міцними та стабільними. Тоді як найміцніші бразильський реал і мексиканський песо показали несподівану стійкість на біржі.

Вийшов оксюморон: сильні валюти шторміт — а волатильні міцно тримають свій курс. Але цей парадокс має логічне пояснення.

Як реал і песо вистояли через недооцінку ринком

Насправді спрацював старий закон: у період нестабільності найкращі результати показують ті економіки, від яких такого не чекають. Хоча криза досить часто б’є насамперед у розвинених країнах. Адже головною проблемою оплот стабільності є відсутність простору для зростання.

Читайте також:  Зростання ВВП Китаю перевищує очікування

Тоді як держави, що розвиваються, реалізують свій великий потенціал. Причому їм допомагає наявність шляхів для фінансового маневру. Якщо простіше: економіка таких країн остаточно не сформувалася, за рахунок чого їй легше даються зміни курсу. Бо вимагають менших жертв.

Як реал та песо вистояли за рахунок високих ставок

Бразилія та Мексика стали одними з перших країн, що підвищили ставки. Зазвичай такий крок може зіграти злий жарт, спровокувавши інфляцію. Але у цих країнах відбулося протилежне.

По суті вони зіграли на випередження. Утримувачі капіталу за перших ознак рецесії почали шукати найцікавіші варіанти для вкладень. Адже тримати активи в розвинених країнах у таких умовах стало неприбутковим через низькі ставки.

Бо малий відсоток дає слушну вигоду на короткій дистанції. А в умовах падіння прибутковості та підвищення цін низька ставка призведе лише до збитків. І так інвестори звернули увагу на Бразилію та Мексику з їх 10%.

А далі стався логічний розвиток подій: хвиля залученого іноземного капіталу зміцнила реал та песо. Адже інвестори вливають свої гроші на внутрішній ринок, принагідно обмінюючи їх на місцеву валюту. Внаслідок чого її курс підвищується через зростання ліквідності.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я