Як регулюється звернення канабісу у світі

0
391

Понад 30 країн світу декриміналізували споживання марихуани – огляд.

Як регулюється звернення канабісу у світі.

Звернення каннабісу регулюється в кількох десятках країн світу протягом кількох років, а Німеччина лише стала на шлях до декриміналізації.

Як інші країни ЄС регулюють навернення канабісу.

У ЄС канабіс декриміналізований на Мальті, Люксембурзі, Іспанії, Нідерландах та Португалії.

Одним із піонерів декриміналізації стали Нідерланди. З 1976 року в країні дозволено зберігати, споживати та продавати до п’яти грамів. Охочі можуть придбати «товар» у кав’ярнях.

Більше того, в 2003 році Нідерланди стали першою країною ЄС, яка дозволила вживання канабісу з медичною метою. Але вирощування та продаж у великій кількості все ще заборонені.

У грудні минулого року Мальта дозволила повнолітнім громадянам володіти до семи грамів канабісу, а також вирощувати не більше чотирьох кущів рослин.

Звернення каннабісу регулюється в кількох десятках країн світу протягом кількох років.  Фото: Shelby Ireland / unsplash.com

Однак зберігання від семи до 28 грамів каннабісу може обернутися штрафом у 100 євро. Крім того, споживати наркотик у громадських місцях і перед неповнолітніми як і раніше заборонено.

У свою чергу уряд Люксембургу планує дозволити вирощування до чотирьох кущів у домашніх умовах.

Влада Іспанії дозволяє вирощувати канабіс для свого використання. Але торгівля та споживання залишаються поза законом.

Сусідна Португалія декриміналізувала вживання та зберігання всіх наркотиків у 2001 році. Нелегальними залишаються спроби уникнути лікування залежності. За це споживачі каннабісу та інших наркотиків можуть бути оштрафовані.

Звернення каннабісу в Америці

Крім окремих країн ЄС, лояльне ставлення до каннабісу спостерігається у країнах Латинської Америки.

Наприклад, Уругвай легалізував вирощування, розповсюдження та споживання каннабісу у 2013 році. Споживачі можуть виростити канабіс будинку для власного споживання, стати членом клубу або купити наркотики в аптеці.

А Верховний суд Мексики декриміналізував рекреаційне вживання марихуани у червні минулого року. У травні 2022 року Мексика послабила критерії володіння.

Читайте також:  Футбольний стадіон в Індонезії відновлять після трагедії

Північна Америка також йде шляхом легалізації каннабісу. Зокрема, Канада зробила це ще 2018 року.

Але США ще відстають від загальної тенденції. Федеральний закон забороняє вирощувати, продавати та вживати марихуану. Однак 19 штатів дозволили вживати канабіс у медичних цілях.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я