як живуть рідні загиблих через 40 днів

0
96

Родичка сім'ї, яка загинула через зсув зсуву в Алмати, розповіла, як близькі та друзі переживають втрату, а також чи надала місцева влада обіцяну допомогу, передає кореспондент NUR.KZ.

18 березня минуло 40 днів з моменту загибелі сім'ї через зсув зсуву в Алмати. Подружжя та двоє синів загинули під завалами власного будинку.

Вижив лише старший син – 20-річний Дмитро Шин, який у момент трагедії був на навчанні у Москві. Одного разу він втратив маму, вітчима і двох рідних братів. Близнюкам Денису та Сергію 18 квітня виповнилося б 17 років.

“Дмитро повернувся до Москви і продовжує навчання в МГУТУ ім. Розумовського. Намагається бути сильним, наскільки це можливо, втративши найулюбленіших і найближчих. Друзі та однокурсники йому допомагають, всіляко підтримують”, – розповідає тітка Дмитра Людмила.

Також жінка зазначила, що з боку акімату Медіївського району було надано допомогу в організації похорону та поминальних обідів, а також координація з адміністративних питань.

“З матеріальної допомоги безпосередньо Дмитру – лише витрати на навчання у вигляді благодійної допомоги від підрядної організації. Хочу висловити величезну подяку та вдячність усім, хто не залишився байдужим до горя та допомагав усім, чим міг. Підтримка, яка була надана без участі держави, на на даний момент найбільша.Дякую від щирого серця“, – каже Людмила.

Сім'я Шин. Фото: з особистого архіву

Розповіла родичка сім'ї і про долю будинку, від якого зсув залишив одні уламки.

“На місці трагедії той самий слід, що розрізав наше життя на до і після. Питання з відшкодуванням зайшло в глухий кут. Чинне законодавство не передбачає справедливої ​​компенсації за заподіяну шкоду.

Дмитро, як єдиний спадкоємець, не може отримати навіть тієї суми, яку він міг би отримати, якби будинок не був зруйнований, а земельна ділянка не понівечена. Компенсація моральної шкоди навіть не обговорюється. Акімат перекладає все на завдавача шкоди. А хто завдав шкоди, має встановити слідство”, – розповідає Людмила.

Читайте також:  важливу тему обговорили на спеціальній зустрічі в Астані

Жінка зазначає, що вся сім'я переживає величезну втрату, яку заповнити неможливо. Сумують і однокласники загиблих хлопчиків Дениса та Сергія, які тяжко переживають втрату. На згадку про братів друзі та однокласники підготували зворушливий відеоролик, підписавши, що Денис та Сергій були величезною та невід'ємною частиною їхнього життя.

“Вони були народжені для того, щоб робити цей світ кращим. Хоч і по крові вони були ідентичні, але до мозку кісток різні. Скільки б фотографій, скільки б відео не залишалося в архівах наших телефонів, але найважливіші спогади залишаються лише в наших серцях” та пам'яті”, – написали однокласники Дениса та Сергія.

Сход зсуву в Алмати

Нагадаємо, 8 лютого вночі в Медеському районі Алмати зійшла спливина, через що було пошкоджено два будинки. Під завалами залишилися чотири особи. Пізніше рятувальники знайшли їхні тіла. У НП загинули чоловік та дружина 1984 та 1980 років народження, а також двоє юнаків 2007 року народження.

Перебуваючи на місці НП, акім Медеського району Єркебулан Оразалін розповів про будинок, який постраждав під час зсуву ґрунту в Алмати.

А мешканці району, де зійшов зсув, висловилися про страх за свої будинки. Ще один сусід запевняв, що попереджав про можливі наслідки.

Пізніше про причини події повідомляли фахівці ДУ “Казселезахист”: внаслідок прориву водопровідної труби, прокладеної в середній частині схилу гори, відбулося перезволоження ґрунту, з наступним сходом оплавини на житлові приватні будинки.

А в ДНС Алмати повідомили, що на місці зсуву в Алмати фахівці обстежили схил. Комісія дійшла висновку, що небезпеки повторного сходження опливини в цьому місці немає.

Яким Алмати Єрболат Досаєв у свою чергу висловився про заборону будівництва на гірських схилах. Він зазначив, що трагедія у “Тау-Самал” показала необхідність посилення контролю будівництва у передгірній місцевості.

Читайте також:  Костюм Сніговика своїми руками до дитячого садка.

Пізніше глава МНС Чингіс Арінов повідомив про попередню причину, через яку в Алмати зійшов зсув, який зруйнував два житлові будинки.

В інтерв'ю кореспонденту NUR.KZ старший син сім'ї Дмитро Шин розповів, як дізнався про трагедію. Також хлопець повідомив, що жителі району довго скаржилися на будинки, що будуються вище.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я