Японія спішно переозброюється через амбіції Китаю

0
240

Подальше переозброєння стане наймасштабнішим в історії Японії з часів Другої світової війни.

Японія спішно переозброюється.

Японський уряд сподівається утримати Пекін від воєнних конфліктів у Східній Азії. Японія спішно переозброюється, побоюючись загрози безпеці ключових морських шляхів.

Завершити процес переозброєння планується до 2027 року. Саме 2027 року відбудеться черговий з’їзд Комуністичної партії Китаю. Цього ж року китайці відзначать сторічну річницю заснування Народно-визвольної армії Китаю.

Крім того, командувач Індо-Тихоокеанським флотом США адмірал Філіп Девідсон припустив, що саме в 2027 році китайсько-тайванський конфлікт може перейти у військове протистояння.

Зрозуміло, що Японія планує зустріти цей рік буквально у всеозброєнні.

Японія спішно переозброюється: тайванська криза

Як відомо, якщо острів Тайвань перейде під фактичне управління материкового Китаю, контроль над ключовими морськими шляхами для Японії буде втрачено. У той час, як китайський флот отримає необмежений доступ до західної частини Тихого океану.

Тим часом, Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що Японія використовує Китай як привід для нарощування військової могутності.

«Політичні сили Японії неодноразово використовували Китай як привід для навмисного перебільшення регіональної напруги. Вчиняючи таким чином, японська сторона шукає лише приводи для зміцнення власних збройних сил та розширення армії», йдеться у письмовій відповіді МЗС Китаю інформаційному агентству Reuters.

На з’їзді в Пекіні китайський лідер Сі Цзіньпін закликав прискорити кроки зі створення китайської армії світового класу. А також заявив, що його країна ніколи не відмовиться від права застосування сили для вирішення тайванського питання.

Роль Японії у відносинах материкового Китаю та острова Тайвань

Японії вдалося вибудувати тонкі дипломатичні та економічні відносини з материковим Китаєм. Тому навряд чи ця країна візьме на себе зобов’язання щодо прямого захисту Тайваню.

Читайте також:  Сі Цзіньпін переобраний на третій термін у Китаї

Але оскільки найближча територія Японії знаходиться всього за 150 кілометрів від острова, країна може бути мимоволі втягнута в цей конфлікт.

Китай може спробувати захопити японські острови поблизу Тайваню, щоб встановити там протиповітряну оборону та відобразити будь-яку контратаку. Таке припущення зробив японський урядовець, який бере участь у плануванні переозброєння. Він вважав за краще залишитися інкогніто.

Японські військові бази, аеропорти, морські порти та інші логістичні вузли можуть стати привабливими цілями для китайських ракетних ударів, оскільки вони є плацдармами для американських військ.

Японія спішно переозброюється: плани

Як відомо, у липні прем’єр-міністр Фуміо Кісіда переміг на виборах до верхньої палати парламенту країни, пообіцявши виборцям «суттєво» збільшити витрати на оборону. Його правляча Ліберально-демократична партія має намір подвоїти військовий бюджет до 10 трлн. ієн (68 мільярдів доларів) протягом п’яти років.

Ці додаткові гроші підуть на закупівлю ракет більшої дальності. Які, в тому числі, зможуть вражати віддалені військові кораблі та наземні цілі у Китаї чи Північній Кореї.

Очікується, що Кісіда представить деталі планів військових витрат у грудні разом із оновленою стратегією безпеки. Причому фактично як Японії, а й військових сил США. Оскільки в Японії дислокуються тисячі американських військовослужбовців, сотні літаків та десятки військових кораблів.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я