Японський прем’єр проти Церкви Об’єднання: початок розслідування

0
200

Ініціатива пов’язана зі смертю Сіндзо Абе.

Японський прем'єр проти Церкви Об'єднання

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда оголосив початок розслідування діяльності Церкви Об’єднання. Ця релігійна організація набула суперечливої ​​репутації після повідомлень про її тісні зв’язки з правлячою партією.

Японський прем’єр проти Церкви Об’єднання: заява

17 жовтня о 12 годині за токійським часом Кісіда виступив із офіційною заявою. Точніше, дорученням про початок розслідування.

Згідно з указом, міністр освіти та культури Кейко Нагаока стає відповідальною особою за проведення слідчої перевірки. Відповідно до якої відомство проаналізує законність діяльності Церкви Об’єднання.

Японський прем’єр проти Церкви Об’єднання: мотив перевірки

Формальним приводом є перевірка на відповідність нормам Закону про релігійні корпорації. Швидше за все, міністерство шукатиме ознаки нелегальної комерційної діяльності та шахрайства у діях Церкви. Що, звісно, ​​суперечить легальним рамкам функціонування релігійних установ.

Нагаока вже підтвердила, що ознайомилася із розпорядженням прем’єра. І заявила про готовність розпочати розслідування негайно. Таке прагнення можна пояснити і типовою японською робочою етикою, і бажанням якнайшвидше усунути деструктивний суспільству елемент. Або причина криється в репутаційному збитку для влади.

Японський прем’єр проти Церкви Об’єднання: передісторія

Діяльність Церкви Об’єднання дуже зацікавила японські ЗМІ після вбивства екс-прем’єра Сіндзо Абе. Ні, його вбили не члени цієї організації. Але мотив трагедії має прямий зв’язок із тепер уже підслідною установою.

Вбивця екс-прем’єра перед злочином написав листа, який пояснює причину його вчинку. Переказ тексту виклала газета Yomiuri — і цим сильно вплинула зміну настроїв у японському суспільстві.

Якщо коротко: у листі вбивця звинуватив Абе у заступництві інтересам Церкви Об’єднання. Адже, як стверджується, вже протягом кількох поколінь сім’я екс-прем’єра надавала усіляку підтримку цій установі.

Фуміо Кісіда налаштований розібратися із Церквою Об'єднання.  Фото: 岸田文雄 / Twitter.com

Наприклад, Абе фінансував рекламну кампанію Церкви та сприяв розширенню мережі філій по всій країні. І цим дуже допоміг організації отримати досить серйозний вплив у релігійному житті Японії.

Читайте також:  Найманець із Білорусі потрапив у полон в Україні. Повоював за Росію менше двох місяців

Через вельми агресивний піар установі вдалося отримати велику базу довірливих послідовників. Одним із яких стала мати вбивці. І, за його словами, Церква активно маніпулювала жінкою і змушувала пожертвувати на значні суми.

Удар по репутації уряду

Власне, ознаки секти та шахрайської структури у діяльності організації були далеко не новиною. А ось заступництво Абе стало приводом для місцевих ЗМІ знайти більше інформації.

І з’ясувалося, що Ліберально-демократична партія Японії активно співпрацює із Церквою. Згідно з матеріалами місцевого порталу Kyodo, високопосадовці правлячої фракції є одними з анонімних спонсорів релігійної організації.

І вже ця серія статей серйозно похитнула рейтинг уряду. Більше того, сама партія не дала вичерпних пояснень фактам, викладеним у матеріалах Kyodo. І таке мовчання теж зіграло свою роль у падінні довіри з боку населення.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :