Японський прем’єр проти Церкви Об’єднання: початок розслідування

0
269

Ініціатива пов’язана зі смертю Сіндзо Абе.

Японський прем'єр проти Церкви Об'єднання

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда оголосив початок розслідування діяльності Церкви Об’єднання. Ця релігійна організація набула суперечливої ​​репутації після повідомлень про її тісні зв’язки з правлячою партією.

Японський прем’єр проти Церкви Об’єднання: заява

17 жовтня о 12 годині за токійським часом Кісіда виступив із офіційною заявою. Точніше, дорученням про початок розслідування.

Згідно з указом, міністр освіти та культури Кейко Нагаока стає відповідальною особою за проведення слідчої перевірки. Відповідно до якої відомство проаналізує законність діяльності Церкви Об’єднання.

Японський прем’єр проти Церкви Об’єднання: мотив перевірки

Формальним приводом є перевірка на відповідність нормам Закону про релігійні корпорації. Швидше за все, міністерство шукатиме ознаки нелегальної комерційної діяльності та шахрайства у діях Церкви. Що, звісно, ​​суперечить легальним рамкам функціонування релігійних установ.

Нагаока вже підтвердила, що ознайомилася із розпорядженням прем’єра. І заявила про готовність розпочати розслідування негайно. Таке прагнення можна пояснити і типовою японською робочою етикою, і бажанням якнайшвидше усунути деструктивний суспільству елемент. Або причина криється в репутаційному збитку для влади.

Японський прем’єр проти Церкви Об’єднання: передісторія

Діяльність Церкви Об’єднання дуже зацікавила японські ЗМІ після вбивства екс-прем’єра Сіндзо Абе. Ні, його вбили не члени цієї організації. Але мотив трагедії має прямий зв’язок із тепер уже підслідною установою.

Вбивця екс-прем’єра перед злочином написав листа, який пояснює причину його вчинку. Переказ тексту виклала газета Yomiuri — і цим сильно вплинула зміну настроїв у японському суспільстві.

Якщо коротко: у листі вбивця звинуватив Абе у заступництві інтересам Церкви Об’єднання. Адже, як стверджується, вже протягом кількох поколінь сім’я екс-прем’єра надавала усіляку підтримку цій установі.

Фуміо Кісіда налаштований розібратися із Церквою Об'єднання.  Фото: 岸田文雄 / Twitter.com

Наприклад, Абе фінансував рекламну кампанію Церкви та сприяв розширенню мережі філій по всій країні. І цим дуже допоміг організації отримати досить серйозний вплив у релігійному житті Японії.

Читайте також:  Австралію чекають нові повені

Через вельми агресивний піар установі вдалося отримати велику базу довірливих послідовників. Одним із яких стала мати вбивці. І, за його словами, Церква активно маніпулювала жінкою і змушувала пожертвувати на значні суми.

Удар по репутації уряду

Власне, ознаки секти та шахрайської структури у діяльності організації були далеко не новиною. А ось заступництво Абе стало приводом для місцевих ЗМІ знайти більше інформації.

І з’ясувалося, що Ліберально-демократична партія Японії активно співпрацює із Церквою. Згідно з матеріалами місцевого порталу Kyodo, високопосадовці правлячої фракції є одними з анонімних спонсорів релігійної організації.

І вже ця серія статей серйозно похитнула рейтинг уряду. Більше того, сама партія не дала вичерпних пояснень фактам, викладеним у матеріалах Kyodo. І таке мовчання теж зіграло свою роль у падінні довіри з боку населення.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я