ЄС готує нові ініціативи щодо зниження вартості енергії

0
98

Заходи будуть спрямовані на вирішення високих тарифів на електроенергію та природний газ на тлі економічної війни з Росією.

ЄС готує нові ініціативи щодо зниження вартості енергії

ЄС готує нові ініціативи щодо зниження вартості енергії. Наступного тижня буде запропоновано нові заходи щодо втручання в енергетичний ринок з метою полегшити становище споживачів та підприємств, які страждають від високих цін на електроенергію та природний газ.

ЄС готує нові ініціативи щодо зниження вартості енергії

Комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон сказала у середу, що пропозиції будуть спрямовані на зниження цін та забезпечення Європи достатньою кількістю газу для роботи заводів та опалення будинків у зимовий період. Потенційні кроки стануть відповіддю на рішення Росії використовувати свої газові поставки як засіб економічної війни, припинивши подачу газу на континент і поставивши багатьох його споживачів у скрутне становище.

Європейська комісія воліла знизити ціни шляхом переговорів із постачальниками, сказала Сімсон на прес-конференції у Празі, де міністри енергетики зібралися на переговори у середу.

«Але ми маємо бути готовими, якщо ці переговори не будуть достатньо швидкими», – заявила вона. “Нам потрібен якийсь тимчасовий механізм для стримування цін”.

Запропоновані пропозиції є спробою комісії знайти компроміс між державами-членами, які мають різкі погляди на те, як вирішити енергетичну кризу в Європі.

Італія, Франція та більше десятка інших країн закликали до встановлення загального граничного рівня цін на газ, який потенційно може обмежити те, скільки ЄС готовий платити за газ, що імпортується. Німеччина та інші країни заявили, що такий підхід ризикує перенаправити постачання за межі ЄС та стимулювати зростання споживання.

У середу Сімсон заявила, що будь-яке ринкове втручання з метою зниження цін на газ вимагатиме подальших кроків щодо скорочення попиту в Європі. Раніше ЄС погодив добровільні заходи щодо обмеження попиту на газ з боку країн-членів на 15% і заявив, що цей показник може стати обов’язковим у надзвичайній ситуації.

Читайте також:  Збільшилася кількість банкрутств у Німеччині

За словами чиновників, у пропозиціях комісії, які будуть представлені наступного тижня, також буде викладено план щодо організації спільних закупівель газу. Ця ідея обговорювалася раніше цього року, але не набула широкого поширення, оскільки уряди країн Європи прагнули отримати достатню кількість газу для заповнення своїх резервуарів перед настанням зими. Блок сподівається, що спільними зусиллями щодо зниження цін на газ ЄС зможе отримати вигідніші пропозиції та уникнути того, що країни-члени торгуватимуться одна з одною.

За словами влади, ці плани будуть спрямовані на забезпечення газом до наступної зими.

Коментарі Сімсон пролунали після тижня напружених дебатів між країнами ЄС, які зіткнулися з приводу того, чи потрібно втручатися у зниження цін на газ і як це робити, і скільки грошей деякі країни вже витрачають на виплати субсидій та обмеження цін. Німеччина та низка інших країн, які мають фінансову силу, розробили масштабні плани витрат на підтримку споживачів та промисловості, внаслідок чого інші країни стурбовані тим, що їхні підприємства можуть залишитися осторонь.

Роберт Хабек та Юзеф Сікела.  Фото: shutterstock.com

Юзеф Сікела, міністр промисловості та торгівлі Чехії, яка головує в ЄС на постійній основі, сказав, що під час обговорень цього тижня країни наблизилися до вироблення єдиної точки зору. Він сказав, що існує велика підтримка спільних закупівель газу та ідеї, запропонованої на минулому тижні комісією, про створення альтернативного стандарту для ціноутворення на газ.

“Ми рухаємося до спільного рішення”, – зазначив Сікела.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :