ЄС критикує заборони на імпорт зерна з України

0
47

Польща, Угорщина та Словаччина вжили власних заходів, які не зустріли схвалення у Брюсселі.

ЄС критикує заборони на імпорт зерна з України

ЄС критикує заборони на імпорт зерна з України

Комісія ЄС критикує заборони на імпорт зерна з України, запроваджені Угорщиною та Польщею. Прес-секретар брюссельського відомства у понеділок у відповідь на запитання наголосила, що торговельна політика належить до виняткової компетенції ЄС і що заходи, які були вжиті в односторонньому порядку, тому неприйнятні. Для оцінки ситуації було запитано додаткову інформацію, сказала вона. У скрутні часи важливо координувати всі рішення в рамках ЄС.

Нещодавно Польща та Угорщина заборонили імпорт зерна з України. Лідер польської партії “Право і справедливість” (PiS) Ярослав Качинський спочатку виправдовував цей крок спотворенням ринку. Потім в офіційній заяві відповідального міністерства як причину було названо побоювання за здоров’я людей, пов’язані з залишками пестицидів.

Фермери в кількох східних країнах ЄС стикаються з непропорційно високою конкуренцією з боку безмитного імпорту великої кількості українського зерна, яке стало можливим після війни. У п’ятницю Словаччина заборонила продаж української пшениці як продовольство та корм для тварин, пославшись на підозру у вмісті в ній пестицидів. У понеділок було оголошено про запровадження тимчасової заборони на імпорт українського зерна та інших товарів, таких як сухий корм для тварин, насіння та хміль. Транзит до інших країн, як стверджується, торкнутися не буде.

Тема вже була на порядку денному

Це питання вже стояло на порядку денному міністрів сільського господарства країн ЄС у січні. На зустрічі у Брюсселі з критикою виступили такі країни, як Болгарія, Чехія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина. Серед іншого йшлося про серйозні труднощі для фермерів, якщо імпорт з України не буде обмежений.

Читайте також:  Підприємці незадоволені держмаркетингом МВ

У лютому Комісія ЄС запропонувала припинити дію тарифів на імпорт із України ще на один рік. Країни ЄС мають погодитись на продовження. Наразі заходи щодо спрощення процедур торгівлі діють до червня. Вони мають допомогти економіці країни.

Однак для того, щоб запобігти негативним наслідкам для фермерів ЄС, планується запровадити новий механізм захисту, повідомляє Комісія ЄС. У разі виникнення сумнівів певні тарифи можуть бути швидко введені знову.

Для таких країн, як Польща, Болгарія та Румунія, майже 60 мільйонів євро сільськогосподарської допомоги із фондів ЄС уже було вирішено майже три тижні тому. Ще один пакет допомоги знаходиться у розробці. Прес-секретар Комісії ЄС заявила у понеділок, що вона сподівається, що зможе подати пропозицію найближчими днями.

Спочатку передбачалося, що це буде допомога у транзиті

Україна є одним із найбільших у світі експортерів зерна. Після початку російської агресивної війни Польща та інші країни регіону запропонували допомогу у транзиті українського зерна до третіх країн, оскільки Росія заблокувала традиційні торгові шляхи через Чорне море. Але з подальшим транспортуванням виникли проблеми.

В даний час також ведуться дискусії про продовження зернової угоди між Україною та Росією, яка була укладена за посередництва Туреччини та ООН. Після початку агресивної війни проти України Росія протягом кількох місяців блокувала чорноморські порти сусідньої країни, внаслідок чого термін дії угоди сплив у середині травня. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив у понеділок, що перспективи продовження угоди «не райдужні». Росія скаржиться на обмеження, накладені санкціями ЄС на власний експорт зерна та добрив.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :