ЄС відстає у розвитку вітроенергетики

0
40

Новий аналіз дає ЄС неоднозначний звіт щодо енергетичного переходу. У глобальному порівнянні союз країн перебуває попереду. Але в галузі вітроенергетики є можливості для покращення.

ЄС відстає у розвитку вітроенергетики

ЄС відстає у розвитку вітроенергетики

ЄС відстає у розширенні використання енергії вітру у глобальному порівнянні. У той час як глобальне зростання минулого року склало 17 відсотків порівняно з попереднім роком, у країнах ЄС воно становило лише 9 відсотків, згідно з аналізом, опублікованим у середу аналітичним центром Ember.

Загалом ЄС лідирує з виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії у глобальному порівнянні: у 2022 році 22 відсотки електроенергії в країнах ЄС було отримано від вітряної або сонячної енергії (2015: 13 відсотків). У всьому світі ця частка склала 12 відсотків – більше, ніж будь-коли раніше (2015: 5 відсотків). У Німеччині 32 відсотки електроенергії надходять від сонячної та вітрової енергії, йдеться у доповіді.

20 місяців для нової вітряної турбіни

«ЄС рано розпочав гонку за відновлюваними джерелами енергії, але він не може дозволити собі самозаспокоїтися перед глобальним прискоренням», – сказала глава європейського відділення Ember Сара Браун. Зокрема, за її словами, необхідно усунути бар’єри, які перешкоджають швидкому розвитку наземної вітроенергетики. У Німеччині, наприклад, вітряна турбіна має бути схвалена, потім проводиться тендер, після чого розпочинається будівництво. За даними Німецької асоціації вітроенергетики, після отримання дозволу до підключення нової вітряної турбіни до мережі проходить у середньому 20 місяців.

Згідно зі звітом, сонячна енергія є найшвидшим джерелом енергії – торік її зростання у всьому світі склало 24 відсотки. У ЄС вона також зросла на 24 відсотки. Для порівняння: за даними експертів, у США минулого року вітроенергетика зросла на 15 відсотків, а сонячна енергетика – на 25 відсотків.

Читайте також:  Міністерство вивчає можливу упередженість під час виборів посад

Для аналізу експерти вивчили дані 78 країн, на які припадає 93 відсотки світового споживання електроенергії.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я




Введіть символи зображені вище :