Європейське космічне агентство обрало SpaceX

0
244

Європейці відмовилися від послуг Роскосмосу.

Європейська космічна агенція обрала SpaceX.  Фото: @elon_musk / telegram

Європейська космічна агенція (ESA) відмовилася від послуг Роскосмосу. Замість російських ракет Європа використовуватиме багаторазові Falcon9, які запускає SpaceX, компанія Ілона Маска.

Європейське космічне агентство фактично запровадило свої санкції

Про відмову від послуг Роскосмосу на користь американського SpaceX повідомив керівник Європейського космічного агентства Джозеф Ашхабер за підсумками засідання Ради ESA. Серед причин названа агресія РФ, що триває, проти України. Один із ускладнюючих чинників — уже запроваджені антиросійські санкції. Вони ускладнюють обмін досвідом, і транспортування космічних об’єктів на територію РФ.

Одна з цілей санкцій загалом — позбавити агресора фінансової спроможності продовжувати війну. Порядок контрактів Роскосмосу та ESA – суми з дев’ятьма нулями, мільярди євро. Так, кошторис спільного з Росією проекту з пошуку життя на Марсі склав 1,2 млрд євро. Цей контракт вже розірвано.

Європейське космічне агентство прибирає контракти з РФ

Запуски ракет SpaceX у рамках проектів ESA намічені на 2023 – 2024 роки. Спочатку європейські супутники мали вирушати в космос на борту російських «Союзів». Джозеф Ашхабер у лютому 2022 року заявляв про рішучість продовжувати співпрацю з Роскосмосом, незважаючи на повномасштабне вторгнення військ РФ на територію України.

Зараз йдеться про дві місії ESA: Euclid та Hera. Перша, «Евклід», має на меті пошук та дистанційне дослідження так званої «темної енергії». Телескопи «Евкліда» вивчатимуть еволюцію «темного Всесвіту». Об’єктом спостереження будуть мільярди галактик на третину доступного для спостережень простору. Підсумком має стати 3D-карта Всесвіту, де третій вимір – час.

Друга місія, “Гера”, – це продовження успішного американського проекту DART. У його рамках зонд NASA змінив траєкторію астероїда. Таким чином, вчені перевірили можливості людства захиститися від зіткнення Землі з іншими великими космічними об’єктами.

Читайте також:  Прихід до влади Сі Цзіньпіна

Дії ESA впливають не лише на фінанси Роскосмосу та російський бюджет. Їх можна оцінити як зовнішній удар по «космічній» репутації РФ. Раніше Роскосмос наносив їх собі без сторонньої допомоги, чому сприяли масштабна корупція та регулярні аварії під час запусків.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я