з яких країн товари надходять безпосередньо

0
80

За першу половину 2022 року Німеччина отримала від інших країн 348,1 млн. тонн товарів на суму 853,1 млрд. євро.

Німецький імпорт

Згідно з оновленими даними Федерального статистичного відомства Німеччини (Destatis), з січня до липня 2022 року німецький імпорт активно розвивався. У Німеччину було ввезено 348,1 млн. тонн товарів на суму 853,1 млрд. євро. 84,0% цього імпорту (292,5 млн тонн) було доставлено до Німеччини безпосередньо з країни, де товари були видобуті або виготовлені. Проте також є поняття непрямого імпорту. Що це таке і через які країни до Німеччини потрапляє більшість товарів?

Німецький імпорт: пряме та непряме ввезення товарів

16,0% імпорту надійшло побічно через інші країни (55,5 млн. тонн). Непрямий імпорт означає, що товари виробляються чи видобуваються у одній країні, потім їх відправляють і декларують іншій державі, і лише після цього вони надходять Німеччину.

Німецький імпорт: непряме ввезення товарів через Нідерланди.  Фото: Erich Sacco/Shutterstock

Так, наприклад, 71,5% всього непрямого імпорту припало на Нідерланди. Оскільки в Нідерландах і Бельгії розташовані два найбільші європейські порти, Роттердам і Антверпен, більша частина товарів, побічно імпортованих до Німеччини, надійшла через ці дві країни: з січня до липня 2022 року 71,5% непрямого імпорту (39,7 млн ​​тонн).

Товари зі США ввозилися в ці країни морем, декларувалися там, а потім переправлялися до Німеччини з додатковими фінансовими та тимчасовими витратами. З січня по липень 2022 року до Німеччини було ввезено 16,1 млн. тонн товарів американського походження. 62,7% обсягу імпорту надійшло безпосередньо до Німеччини, 32,7% було імпортовано через Нідерланди та 2,7% через Бельгію.

Німецький імпорт: з яких країн товари до Німеччини надходять безпосередньо

Логічно припускати, що в основному прямий імпорт до Німеччини здійснювався з країн, які мають із ФРН спільний кордон. Наприклад, 99,0% товарів, які виробляються безпосередньо в Нідерландах, надходили безпосередньо до Німеччини. Товари, вироблені чи видобуті у Польщі (98,3%), Бельгії (98,1%) та Австрії (98,8%), також мали високу частку прямого імпорту.

Читайте також:  Банки хочуть запустити нову європейську платіжну систему

Що стосується більш віддалених країн, то деяка частина товарів таки надходить прямим імпортом. Наприклад, до Німеччини було завезено 9,0 млн. тонн товарів китайського походження. 71,8% їх були прямим імпортом. 16,5% німецького імпорту з Китаю надійшло через Нідерланди та 4,0% через Бельгію.

Структура імпорту із Росії

Всього з січня по липень 2022 року до Німеччини з Росії було ввезено 44,7 млн. тонн товарів. 20,5% цього імпорту надійшло до Німеччини через інші країни (насамперед Нідерланди), а 79,5% імпортовано безпосередньо.

Імпорт із Росії до Німеччини.  Фото: Roman_studio / Shutterstock

Таким чином, за звітний період безпосередньо з Росії до Німеччини було завезено 35,5 млн. тонн товарів. Найбільш важливими товарами були сира нафта та природний газ, частку яких припадало 81,8% прямого імпорту.

В результаті можна сказати, що найважливішим торговим хабом для Німеччини цього року є Нідерланди. Якщо йдеться саме про непрямий імпорт, то більшу частину товарів, що ввозяться з усього світу, по непрямому імпорту ФРН отримує саме через цю країну.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :