захисні заходи фон дер Ляйєн

0
42

Фермери у східних країнах ЄС ущемлені через дешеве українське зерно.

Суперечка про зерно з України: захисні заходи фон дер Ляйєн

Суперечка про зерно з України: захисні заходи фон дер Ляйєн

Суперечка про дешеве зерно з України призвела до того, що голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн оголосила про захисні заходи. Прес-секретар Комісії повідомила у середу, що німкеня направила лист постраждалим країнам і запропонувала відповідні заходи щодо таких продуктів, як пшениця, кукурудза та соняшник. Як ці заходи виглядатимуть у деталях, спочатку не йшлося.

У другій половині дня високопосадовець ЄС роз’яснила план: «Мова не йде про відновлення тарифів, – сказала вона. Йдеться про те, щоб дозволити лише той імпорт, який не повинен залишатись у сусідніх із ЄС країнах – Україні та Болгарії, сказала вона. Наразі українська сільськогосподарська продукція не оподатковується тарифами через агресивну війну Росії. Фермери в кількох східних країнах ЄС почуваються невідповідно ущемленими через дешеве зерно з України.

У вихідні Польща та Угорщина запровадили заборону на імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України. Уряд у Варшаві також відреагував на протести фермерів.

Необхідне рішення у масштабах ЄС

У вівторок увечері Польща та Україна оголосили про вирішення проблеми. У майбутньому буде гарантовано, що у Польщі не залишиться більше українського зерна. Комісія вітала цю угоду у принципі. Проте прес-секретар наголосила: «Ми наполягаємо на тому, що це перший крок». За її словами, необхідне рішення ЄС. Комісія завжди наголошувала на тому, що торгова політика є компетенцією ЄС і що заходи, вжиті в односторонньому порядку, є неприйнятними.

Угорщина також критикувала Німеччину у цьому контексті. «Безконтрольний приплив української сільськогосподарської продукції призвів до повені ринку ЄС», – заявив представник уряду у своєму блозі. Це також пов’язано з тим, що «Німеччина та Нідерланди, зокрема, почали скуповувати надлишки за половину ціни, яку б вони заплатили за нормальних обставин».

Читайте також:  Промисловий оборот NRW зріс на 15%

Але тиск на Україну на цьому не закінчується. Болгарія в середу запровадила заборону на імпорт з 24 квітня до кінця червня. Однак, транзит української сільськогосподарської продукції залишиться можливим. Словаччина також обмежила імпорт із України. Але й тут транзит буде, як і раніше, дозволено.

Україна залежить від доходів

Для України експорт сільськогосподарської продукції означає важливий дохід. За даними Комісії ЄС, до кінця березня з України було вивезено 63 мільйони тонн товарів наземними торговельними шляхами, створеними спеціально після початку війни. Половину з них становила сільськогосподарська продукція, яку було продано на суму близько 26 мільярдів євро.

До початку війни українське зерно продавалося переважно морем. Однак у ході російської агресивної війни чорноморські порти були надовго заблоковані. Транспортування суходолом обходиться набагато дорожче. За інформацією із кіл ЄС, до 40 % витрат на українське зерно припадає на транспортування, тоді як звичайний показник становить 10 відсотків. Це ускладнює продаж зерна на світовому ринку. За даними ЄС, немає квот на те, скільки українського зерна має залишитися в ЄС, а скільки призначено для експорту до третіх країн.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :