Закриття атомних електростанцій: прихильники та противники

0
42

Грінпіс вважає припинення використання атомної енергії в Німеччині «добрим днем» для захисту клімату та успіхом антиядерного руху.

Закриття атомних електростанцій: прихильники та противники

Закриття атомних електростанцій: прихильники та противники

Неминуче закриття останніх атомних електростанцій Німеччини знову вивело в суботу на вулиці людей із різним ставленням до атомної енергії. Екологічна організація Грінпіс відсвяткувала відмову від атомної енергії біля Бранденбурзьких воріт у Берліні – там вона зобразила червону людину з написом «Атомна енергія? Ні, дякую» і меч на муляжі динозавра. На череві динозавра було написано «Німецька ядерна енергетика» та «Перемога 15 квітня 2023 року!».

Біля Бранденбурзьких воріт, проте, деякі люди також протестували проти закриття атомних електростанцій. Асоціація «Нуклеарію» у своєму зверненні заявила, що хоче зробити позитивний знак для атомної енергетики. «Ми розглядаємо атомну енергетику як найкращий спосіб зберегти наше процвітання і водночас захистити природу та клімат», – написала асоціація.

У суботу ввечері три атомні електростанції, що залишилися в Німеччині, повинні бути остаточно відключені від мережі. Реактори Isar 2, Emsland та Neckarwestheim 2 мали бути зупинені наприкінці минулого року. Однак через агресивну війну Росії проти України та спричинену нею енергетичну кризу уряд вирішив зберегти роботу електростанцій протягом зими.

Тепер, у суботу, вони мають бути остаточно зупинені відповідно до зміненого закону про атомну енергію. Це покладе край виробництву атомної енергії в Німеччині після більш ніж 60-річної перерви. Зупинка очікується незадовго до опівночі.

Організація Грінпіс вважає припинення використання ядерної енергії в Німеччині «добрим днем» для захисту клімату та успіхом антиядерного руху. Виконавчий директор Грінпіс Німеччини Мартін Кайзер також зажадав, щоб федеральний уряд зосередився на безпечній утилізації ядерних відходів, які накопичувалися десятиліттями та випромінювали радіацію протягом мільйонів років.

Читайте також:  Паливо на Великдень не подорожчає

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :