Зарплати в Німеччині у 2023 році: повний гайд

0
279

Німеччина відома як країна із сильною економікою та справедливою оплатою праці.

Зарплати в Німеччині у 2023 році: повний гайд

У цій статті розповімо, які зарплати в Німеччині у 2023 році на різних посадах, скільки можна отримувати без знання мови та в яких регіонах найбагатші роботодавці.

Середні зарплати у Німеччині у 2023 році: цифри

За даними Федерального бюро статистики, середня зарплата штатних співробітників у Німеччині в 2022 році склала 4105 євро. Це, звичайно, середня температура по лікарні, але загалом цифра адекватна: людина на середній посаді, з гарною, але не винятковою освітою, може сподіватися на оплату близько 4 тисяч євро на місяць.

На сайті Бюро є онлайн-калькулятор, що дозволяє оцінити розмір зарплати, виходячи з ваших навичок та освіти, це допоможе, якщо ви не впевнені, як себе оцінити на ринку праці.

Люди з вищою освітою здобувають у середньому близько 5000 євро, а працівники без освіти заробляють ~3500 євро щомісяця.

У Німеччині існує мінімальна зарплата, яку мають виплачувати роботодавці своїм працівникам. З 2023 року мінімальна зарплата складає 12 євро на годину. Це означає, що працівник, який працює повний робочий день (8 годин на день), повинен отримувати щонайменше 1920 євро на місяць.

Зарплати в Німеччині у 2023 році за професіями та секторами

У Німеччині найвищі зарплати зазвичай пропонуються у сферах, пов’язаних із технологіями та інженерією, таких як телекомунікації, IT, енергетика та машинобудування. Також зарплати високі у сфері фінансів та бізнесу, у медицині фармацевтиці та юриспруденції.

Програмісти, інженери, електроніки, а також лікарі та юристи — одні з найбільш високооплачуваних фахівців у Німеччині. Також хороші зарплати можуть бути у працівників бізнес-сектору, таких як менеджери та економісти. Менеджери з підбору персоналу взагалі є високооплачуваною професією за середніми значеннями в 2022 році.

Читайте також:  Aurubis підвищує прогноз на рік

Зарплати у Німеччині у 2023 році: повний гайд.  Фото: bmwgroup-werke.com

Одна з найприбутковіших сфер у Німеччині — автомобільна промисловість. У ній зайнято багато людей (майже 850 000 чоловік), і більшість із них добре платять. Наприклад, інженер у BMW Group може отримувати 88 000 євро на рік – тобто. понад 7300 євро на місяць.

Плюсом в автопромі будуть соціальні гарантії та відмінні умови. Наприклад, за даними сайту для пошуку роботи для іммігрантів Layboard, простий робітник на заводі BMW може отримувати до 5000 євро навіть не знаючи німецького.

Робота без знання мови в Німеччині

Навіть не знаючи мови, цілком реально заробити гроші, близькі до середньої оплати праці. Наприклад, згідно з вакансіями на Layboard, пакувальник на складі може отримувати 4000 євро, а няня в Берліні – 4200 євро. Та й взагалі будь-яку працю в Німеччині поважаємо, тому навіть працівники без кваліфікації гідно заробляють.

При чому навіть якщо заробітна плата у людини менша за середню, бідувати вона не буде. За статистикою, середній самотній мешканець Німеччини витрачає в середньому 1695 євро на місяць на базові витрати. Отже, маючи зарплату в 2000–3000 євро, можна цілком непогано жити, особливо в невеликому місті.

Докладніше про те, як знайти роботу іммігранту без ідеальної німецької, читайте у цій статті.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :