Затриманим на протестах іранцям загрожує страта

0
226

У Тегерані заарештували понад 300 людей, четверо звинувачуються у «війні проти бога» (Мохаребех), яка карається смертю.

Затриманим на протестах іранцям загрожує страта

Затриманим на протестах іранцям загрожує страта. Про це заявив прокурор Тегерана Алі Салехі.

Звинувачення у змові: іранцям загрожує страта

Салехі зазначив, що підсудні «використовували зброю для залякування суспільства». Але є й інші «серйозні злочини».

“Вони поранили співробітників служб безпеки, знищували державне майно з метою замаху на священну систему Ісламської Республіки Іран”, – прокоментував він дії заарештованих.

Наразі 315 людей чекають звинувачення у «змові проти безпеки країни», «пропаганді» проти державної влади та «порушенні громадського порядку».

Протести продовжують вести студенти

Тим часом студенти продовжують виступати проти політичного режиму. У понеділок, 24 жовтня, учні Тегеранського державного університету зірвали виступ прес-секретаря уряду Алі Бахадорі Джахромі у стінах установи. Вони стали кричати «Смерть диктатору!», політик змушений був піти.

У Технологічному університеті Шариф учні у рамках протестного руху ігнорують ґендерну сегрегацію. На кадрах, розміщених у соціальних мережах, видно жінок і чоловіків, які сидять разом під час ланчу. Багато дівчат зняли головні хустки. Столову одразу ж закрили, а студентам пообіцяли штрафи.

Протести ведуть не лише учні, а й їхні викладачі. Професор Тегеранського державного університету розмістила у Твіттері фотографію, на якій зображено без хустки.

«Ми не повернемося», — написала Мона Чатамі, мабуть, маючи на увазі відновлення кар’єри за чинної влади.

Затриманим на протестах іранцям загрожує страта.  Громадські заворушення точаться з 16 вересня.  Фото: Craig Melville / unsplash.com

Декілька тижнів тому співробітники сил безпеки жорстоко придушили протести в Технологічному університеті Шаріфа. Студенти намагаються діяти мирно, але не втрачають нагоди заявити про ставлення до керівництва Ірану.

Країну вразила хвиля протестів після смерті 22-річної курдянки Махси Аміні 16 вересня. Дівчину заарештувала поліція вдач у Тегерані за ходіння без головної хустки. Вона померла після затримання за незрозумілих обставин.

Читайте також:  Європейське космічне агентство обрало SpaceX

Під час протестів співробітники поліції відкривали вогонь протестувальникам. Вже десятки загиблих серед них є діти. Мітингувальники почали нападати на співробітників сил безпеки.

Читайте також:

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я