Збірна Австралії з футболу засудила Катар за порушення прав людини

0
429

Гравці збірної у заяві торкнулися тем робітників-мігрантів та переслідування ЛГБТ-спільноти.

Збірна Австралії з футболу засудила Катар

Збірна Австралії з футболу засудила уряд Катару за систематичні порушення прав людини. Національна команда з Океанії стала першою із учасниць чемпіонату світу, хто розкритикував країну-господарку.

Збірна Австралії з футболу засудила Катар в офіційній формі

Уряд Катару у футбольних колах вже неодноразово дорікали за ігнорування принципів гуманізму. Але раніше це робили приватні особи. Натомість австралійці випустили заяву від імені головної збірної країни. Що виводить прецедент на інший рівень.

Свою ноту протесту футболісти висловили у форматі трихвилинного відеоролика за участю 16-ти гравців національної команди.

Звернення починається з визнання того, що уряд Катару за останні 2 роки зробив певні кроки в галузі захисту прав робітників.

Збірна Австралії з футболу засудила Катар за зневагу до робітників-мігрантів

Це є відсиланням до історії про не найгуманніші умови праці при будівництві стадіонів. Тому що Катару знадобилося багато зусиль для створення футбольної інфраструктури до чемпіонату світу.

«Однак ми також дізналися, що турнір був пов’язаний із стражданнями для деяких робітників-мігрантів та їхніх сімей. І це не можна ігнорувати», — продовжують гравці.

Тут вони натякають на випадки з летальними наслідками під час будівництва. Міжнародна організація праці наводила статистику, за якою лише за один 2020 рік загинуло близько 50 робітників, зайнятих на спорудженні спортивних об’єктів у Катарі. Тоді як кількість травмованих обчислюється сотнею.

Збірна Австралії з футболу засудила Катар за переслідування ЛГБТ-спільноти

Не оминули футболісти стороною і тему одностатевих стосунків у близькосхідній країні. Бо у кримінальному кодексі Катару існує стаття за номером 296. Яка розцінює гомосексуальність як злочин.

Читайте також:  Росія та Азербайджан конкурують за турецький ринок газу

У заяві гравці вимагають уряд країни-господарки змінити свої погляди на питання про ЛГБТ-спільноту у більш позитивний бік. Конкретних прохань щодо певних заходів від спортсменів не пролунало. Але, швидше за все, вони натякали на відміну кримінального переслідування сексуальних меншин.

Перед випуском заяви гравці збірної проконсультувалися з правозахисною організацією Amnesty International. І у зверненні футболісти вказують, що раніше вони не знали про наведені вище факти.

Тому й не замислювалися про бойкот чемпіонату світу. Більше того, збірна Австралії успішно пройшла кваліфікаційний етап та візьме участь на самому мундіалі.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я