«Зелені» згодні продовжити роботу АЕС лише до квітня

0
89

Свою позицію партія називає «компромісною».

«Зелені» згодні продовжити роботу АЕС

“Зелені” згодні продовжити роботу двох німецьких АЕС до квітня 2023 року, але не більше. Свою позицію партія розглядає як компромісне рішення для світлофорної коаліції, заявила лідер Рікард Ланг.

«Ми вже дещо запропонували: те, що зараз лежить на столі, так званий оперативний резерв. Це не первісна лінія “Зелених”, – заявила лідер партії Рікарда Ланг у понеділок.

«Зелені» згодні продовжити роботу АЕС лише до весни наступного року

За словами лідера партії Ланг, у ситуації енергетичної кризи «Зелені» готові «переступити через себе», щоб убезпечити постачання. Але продовження служби АЕС до квітня 2023 року — це вже «компромісне рішення», з яким тепер мають погодитись у світлофорній коаліції, заявила Ланг.

Лінія керівництва партії та міністрів «Зелених» передбачає розтягнуту експлуатацію двох південнонімецьких АЕС із наявними паливними стрижнями до середини квітня, замість передбаченої законом зупинки наприкінці цього року.

«Зелені» згодні продовжити роботу АЕС лише до весни: суперечка партії із ВДП

СвДП, у свою чергу, вимагає, щоб німецькі АЕС, включаючи третю атомну електростанцію у Нижній Саксонії, продовжували роботу аж до 2024 року. Однак для цього доведеться закуповувати нові паливні стрижні, заперечила лідерка «Зелених» Ланг. З її слів, інвестиції в атомну енергетику — це «неправильний шлях для Німеччини».

«Зелені» згодні продовжити роботу АЕС до квітня: їхня позиція зустрічає нерозуміння з боку ВДП у рамках Світлофорної коаліції.  Фото: DesignRage/shutterstock.com

Після третьої невдалої спроби канцлера Олафа Шольца (СДПН), міністра фінансів Крістіана Лінднера (СвДП) та міністра економіки Роберта Хабека («Зелені») дійти спільного рішення, компроміс може бути знайдений до початку засідання Бундестагу цього тижня в середу.

СвДП турбується через нестачу енергії

У коаліційній суперечці про терміни експлуатації атомних електростанцій ВДП продовжує наполягати на своїй позиції.

“Нам потрібно набагато більше енергії”, – заявив у понеділок представник фракції Бундестагу з енергетичної політики Міхаель Крузе.

Читайте також:  Інфляція заважає німцям заощаджувати

За його словами, ціни на електроенергію різко зросли, деякі компанії збанкрутували, а економіка загальмувала. Крім того, зі слів Крузе, зима 2023/2024 років стане серйозним випробуванням, оскільки Німеччині доведеться обходитися без російського газу. Тому підтримка роботи АЕС для розширення резерву є «відповідальним рішенням» під час кризи, сказав Крузе.

Нині ця суперечка розколює світлофорну коаліцію. Проте Крузе висловив упевненість у тому, що міністри матимуть змогу досягти угоди найближчим часом.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :