Земля нагріється на два градуси до кінця століття

0
301

Порівняно з доіндустріальним періодом.

Земля нагріється на два градуси

Земля нагріється на два градуси до 2100 року. Згідно з звітом ООН, до кінця століття середня температура на планеті підвищиться на 2,1-2,9 ° C порівняно з доіндустріальним періодом.

Вжитих світовим співтовариством заходів щодо скорочення викидів парникових газів у довкілля недостатньо для ефективної боротьби з глобальним потеплінням. Це випливає з нового звіту ООН про кліматичні зміни.

Незважаючи на певний прогрес, якого вдалося досягти минулого року, до 2030 року потрібно докласти ще більших зусиль, щоб глобальна температура підвищилася менш ніж на 2 °C.

Земля нагріється на два градуси: думка секретаря ООН

“Хороші новини – прогнози показують, що викиди не збільшуватимуться після 2030 року”, – заявив 26 жовтня виконавчий секретар ООН з питань зміни клімату Саймон Стіл.

«Погана новина — вони все ще не демонструють стрімкого спаду, який, на думку вчених, необхідний цього десятиліття», — додав представник Організації Об’єднаних Націй.

Земля нагріється на два градуси: думка вчених

Вчені-кліматологи вважають, що антропогенні викиди парникових газів мають скоротитися вдвічі до кінця цього десятиліття. А до середини століття їх потрібно зовсім усунути. За даними фахівців, тільки так вдасться вплинути на глобальне потепління. Принаймні досягти того, щоб температура збільшилася менш ніж на 2 °C.

Крім цього, кліматологи зазначають, що сьогоднішнє потепління на 1,1 °C порівняно з доіндустріальним періодом вже призвело до деяких незворотних змін.

Читайте також:  Відновлення Маріуполя: який реалістичний сценарій?

Зокрема екстремальні погодні явища сприяють тому, що мільйони людей стикаються з голодом. Крім цього, збільшується кількість смертей, пов’язаних із спекою. І зростає так звана кліматична міграція. До того ж люди, які займаються сільським господарством і рибальством, зазнають збитків.

При цьому багаті країни, які відповідають за викиди CO2, здатні адаптуватися до глобального потепління. У той час як бідніші країни, які мало сприяли кліматичним змінам, беруть на себе найсерйозніший удар.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я