жителі відзначили день шанування собак

0
234

У рамках фестивалю непальці відвідали притулки для безпритульних тварин.

Фестиваль у Непалі

Фестиваль вогнів у Непалі святкується одночасно з масштабним індійським фестивалем Дівалі. Але, на відміну від свята, яке проводиться в Індії, непальці намагаються виявити повагу не лише до богів, а й до тварин.

Фестиваль у Непалі: мешканці відвідали притулки для бездомних собак

Як відомо, на другий день фестивалю жителі Непалу вшановують собак. Непальці вірять, що собаки близькі до бога смерті та правосуддя Ямараджі. Тому щорічно мешканці влаштовують традиційні церемонії поклоніння собакам. А також пригощають вихованців різними ласощами та надягають на шию псам гірлянди з квітів на знак опосередкованого спілкування з богами.

За словами місцевого населення, у святковий період вважається гріхом не піклуватися про тварин. Тому навіть ті, хто не має своїх домашніх улюбленців, беруть участь у церемонії «Кукур Тихар» у місцевих притулках. Зокрема, волонтери, жителі та туристи Непалу приносять різноманітні частування вихованцям.

Мер міста Лалітпур ​​зазначив, що традиція вшанування собак у Непалі є невід’ємною частиною фестивалю. Тому кожен мешканець цього дня може виявити любов і турботу не лише про своїх домашніх улюбленців, а й віддати шану бездомним тваринам.

Проблема бездомних тварин у Непалі

Втім, турбота про безпритульних тварин у Непалі решта 364 днів на рік залишається на катастрофічно низькому рівні. Наприклад, лише у Катманду налічується близько 20 тис. покинутих собак.

Як пояснюють представники притулку Sneha Care, сьогодні цією твариною поклоняються, але вже завтра вони можуть опинитися на вулиці. Наразі притулок містить близько 170 собак. За оцінками співробітників, від більшості тварин відмовилися господарі через хворобу домашнього вихованця.

Читайте також:  Сі Цзіньпін переобраний на третій термін у Китаї

Таким чином, більшість свого життя собаки проводять на вулицях міст. Тому в основному тварини харчуються відходами зі сміттєзвалищ і щодня зазнають фізичного насильства. Зокрема деякі з них стають жертвами транспортних пригод.

Проте в країні з’явилося чимало організацій, які займаються захистом вуличних тварин. Наприклад, волонтери Центру лікування тварин у Катманду (КАТ) щорічно надають медичну допомогу чотирилапим. За словами співробітників організації, міста Непал мають всі шанси стати місцем для здорових собак. Для цього необхідно забезпечити ветеринарні центри вакцинами від сказу та здійснювати контроль за народжуваністю вуличних тварин.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я