Життя мільярда дітей у світі перебуває в небезпеці

0
242

Зміна клімату наражає життя мільярда дітей на «надзвичайно високий ризик»

Життя мільярда дітей у світі

Через наслідки зміни клімату життя мільярда дітей у світі наражається на небезпеку. Про це попередили правозахисники, додавши, що за останнє десятиліття рівень життя молодого покоління кращим не став.

Життя мільярда дітей у світі під загрозою через клімат, нестачу води та хвороб

Голландська неурядова організація KidsRights опублікувала звіт, заснований на даних, наданих ООН. З нього випливає, що понад 30% дітей у світі, близько 820 мільйонів, живуть у надто спекотному кліматі, який впливає на їхнє здоров’я.

Від нестачі води страждають 920 мільйонів дітей. Ризик захворіти на малярію або денге мають близько 600 мільйонів дітей або кожна четверта дитина, повідомили в KidsRights.

Життя мільярда дітей у світі перебуває у небезпеці через брак води.  Фото: Riccardo Mayer/shutterstock.com

Індекс KidsRights Index – це перший та єдиний рейтинг, який щорічно оцінює ступінь дотримання прав дітей. Ісландія, Швеція та Фінляндія визнані найкращими в галузі прав дітей, а Сьєрра-Леоне, Афганістан та Чад — найгіршими. Загалом у рейтингу представлено 185 країн.

З трьох провідних країн лише рейтинг Швеції змінився порівняно з попереднім роком, перемістившись із четвертого місця на друге. Марк Дуллаерт, засновник та голова KidsRights, назвав звіт 2022 року «тривожним для нинішнього та майбутніх поколінь дітей».

На рівень життя дітей вплинула пандемія COVID-19

«Швидко мінливий клімат загрожує майбутньому та основним правам дітей. За останнє десятиліття не було досягнуто суттєвого прогресу у покращенні їхнього рівня життя. До того ж пандемія Covid-19 серйозно вплинула на цей показник», – додав Даллаерт.

Пандемія Covid-19 мала серйозний вплив на дитячу смертність. Багато дітей не змогли отримати їжу чи ліки. Внаслідок цього загинуло близько 286 тисяч дітей віком до п’яти років, повідомляє KidsRights.

Читайте також:  Черговий витік персональних даних в Австралії

Вперше за два десятиліття кількість працюючих дітей зросла до 160 мільйонів. Це на 8,4 мільйона більше, ніж за останні чотири роки, випливає з індексу KidsRights. Його складають разом із дослідниками з Університету імені Еразма Роттердамського.

В Анголі дитяча смертність останнім часом знизилася більш ніж удвічі.  Фото: Fabian Plock/shutterstock.com

KidsRights виділила Анголу та Бангладеш, заявивши, що ці дві країни значно покращили свої показники у галузі прав дітей за останні роки. Дитяча смертність серед дітей віком до п’яти років в Анголі знизилася більш ніж удвічі. У Бангладеш майже вдвічі скоротилася кількість дітей до п’яти із недостатньою вагою.

У дослідженні використовуються дані ООН, виходячи з яких робиться висновок, наскільки у різних країнах дотримуються Конвенції ООН про права дитини.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я