Зростання ВВП Китаю перевищує очікування

0
251

Незважаючи на труднощі ВВП Китаю, показує впевнене зростання. Проте експерти вважають, що наявні ризики вплинуть на економіку наступного року.

Зростання ВВП Китаю перевищує очікування

У третьому кварталі економіка Китаю відновилася швидше, ніж очікувалося, ВВП показує впевнене зростання. Але суворі обмеження на COVID, що затягнувся спад у сфері нерухомості та ризики глобальної рецесії ставлять під сумнів зусилля Пекіна щодо стимулювання активного відродження наступного року.

Завдяки урядовим заходам щодо пожвавлення активності, валовий внутрішній продукт (ВВП) другий за величиною економіки світу зріс на 3,9% у липні-вересні у річному обчисленні. Про це свідчать офіційні дані у понеділок. Цей показник вищий за прогноз у 3,4% і швидше за темпи в 0,4% у другому кварталі.

Однак слабкий попит на внутрішньому ринку та уповільнення експорту вказують на нерівне відновлення. Оскільки Китай, схоже, продовжуватиме дотримуватися своєї існуючої стратегії нульового ВВП. Зокрема, після того, як у неділю в країні відбулися перестановки в керівництві, що тривали двічі на десятиліття.

Сі Цзіньпін отримав третій термін на посаді генерального секретаря правлячої Комуністичної партії.

Акції Гонконгу впали, а китайські акції знизилися у понеділок. Причому юань ослаб, після того, як новий склад вищого керівного органу Китаю посилив побоювання інвесторів. Вони вважають, що Сі подвоїть ідеологічну політику ціною економічного зростання.

Голова Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін.  Фото: Gil Corzo/shutterstock.com

ВВП Китаю зріс майже на 4%

У квартальному вирахуванні ВВП зріс на 3,9% у третьому кварталі. Причому порівняно з переглянутим падінням на 2,7% у квітні-червні та очікуваним зростанням на 3,5%.

Спочатку дані планувалося опублікувати 18 жовтня. Але їх було відкладено на тлі ключового з’їзду Комуністичної партії минулого тижня.

«Китайська економіка має велику стійкість, потенціал і широту. Її сильні фундаментальні засади не зміняться, і вона залишиться на позитивній траєкторії у довгостроковій перспективі», – сказав Сі журналістам у неділю. Він представив вище керівництво Комуністичної партії наступні п’ять років.

Читайте також:  Китай зупинив перепродаж ЗПГ до Європи

Економіку підтримав виробничий сектор. Окремі дані показали, що обсяг промислового виробництва у вересні зріс на 6,3%, порівняно з роком раніше. Це перевищило очікування зростання на 4,5% та 4,2% у серпні.

Незважаючи на піднесення, економіка стикається з проблемами на кількох фронтах. Причому, як усередині країни, так і за кордоном. Пандемічні обмеження у Китаї та боротьба у ключовому секторі нерухомості посилили зовнішній тиск.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я