ЗСУ: російські війська знову завдали удару по Україні з території Білорусі – вперше з серпня

0
300
Ту-22 М3

Вранці 6 жовтня чотири російські літаки Ту-22 М3 завдали авіаційного удару з території Білорусі по Україні. Про це заявив «Українській правді» заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України Олексій Громов.

Представник Повітряних сил України Юрій Ігнат додав, що йдеться про удар по Хмельниччині, завданий ракетами Х-22. Внаслідок того удару не було загиблих, постраждалих та руйнувань, одна ракета впала на пустир, друга впала біля інфраструктурного об’єкту. Олексій Громов додав, що використання авіації з білоруського спрямування було вперше з 28 серпня.

Проект “Білоруський Гаюн”, який стежить за діями російських військ у Білорусі, не впевнений, що удар був саме з Білорусі. Вранці у Мозирському та Петриківському районах Гомельської області місцеві жителі чули якісь звуки, подібні до вибухів або запусків ракет, водночас з аеродрому в Барановичах піднімався літак-винищувач. Але джерела «Гаюну» кажуть, що винищувач не проводив ракетних запусків, а міг вилітати на перехоплення потенційних порушників повітряного простору.

Зазвичай «Гаюн» публікує відомості, які не суперечать заявам ЗСУ. Наприклад, під час минулого авіаудару з білоруського повітряного простору «Гаюн» не лише називав час та місце запусків, а й публікував перехоплення розмов російських пілотів.

У першій фазі повномасштабного російського нападу на Україну російські війська зайшли, зокрема, з території Білорусі. Коли напад на київському напрямку провалився, Росія продовжувала обстріл України з білоруської землі та повітряного простору. За перші три місяці повномасштабної війни в Україні з території Білорусі було понад шість сотень запусків, але з квітня інтенсивність спадала, з кінця травня більшість запусків була з повітряного простору. З липня обстріли України стали дуже рідкісними, але наприкінці серпня проведено серію обстрілів.

Читайте також:  Блокаду Ленінграда визнали геноцидом: обґрунтовано?

Росіяни завдали ракетних ударів по Запоріжжю. Зруйновано житлові будинки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я