Поради водію-початківцю

0
809
в авто

Кількість автомобілів у нашій країні зростає з кожним роком. Дедалі більше молодих людей отримують права. На жаль, водночас суттєво знизилася якість підготовки нових водіїв. Тут, звичайно, проблема не лише як навчання в автошколах, а й культура самого суспільства. У результаті щороку на дороги нашої неосяжної Батьківщини виїжджає величезна армія недосвідчених водіїв, які становлять реальну загрозу.

А знаєте, в чому одна з причин того, що водії-новачки так невпевнено почуваються за кермом? Це нестача в автошколах грамотних інструкторів, які готували б водіїв, здатних на практиці їздити безпечно. Ви подивіться довкола себе на дорозі. Ви, напевно, щодня стикаєтеся з недосвідченими водіями, які, відверто кажучи, на рівному місці дивують на дорозі. А всьому причина те, що багато хто з них не готовий після автошколи виїжджати на дороги загального користування. Ми зібрали для початківців водіїв основні поради, які допоможуть їм швидше набратися досвіду та безпечно керувати автомобілем.

1. Обов’язково використовуйте дзеркало заднього виду та бічні дзеркала

Ніколи не забувайте дивитися в дзеркала заднього виду. Особливо це стосується моменту, коли ви хочете перебудуватись. Однак, ви не повинні обмежуватися тільки дзеркалами. Перед перестроюванням також поверніть голову у бік маневру, щоб переконатися, що у сліпій зоні поряд з вами не їде інший автомобіль.

2. Дивіться не лише на автомобіль, що йде перед вами

Помилка багатьох водіїв-початківців – це маленький огляд дорожньої ситуації перед собою. Зазвичай новачки дивляться на дорогу безпосередньо перед собою або тільки на автомобіль, що йде попереду. Але це помилка. Ви повинні дивитися далеко вперед, контролюючи рух автомобілів, що йдуть далеко попереду вас. Також ви повинні заздалегідь бачити всі світлофори, дорожні знаки тощо. Так ви заздалегідь у разі чого матимете можливість відрегулювати вашу швидкість, і при необхідності у вас буде більше часу для гальмування.

3. Не дозволяйте іншим водіям відволікати вашу увагу у пробках

Багато водіїв-новачків дуже неуважні за кермом через сильну напругу, пов’язану з природним стресом. Тому водії-початківці повинні найменше відволікатися за кермом і не реагувати на провокації інших водіїв. На жаль, треба визнати, що в нашій країні багато досвідчених водіїв недолюблюють новачків на дорозі.

Є навіть такі водії, які не проти пожартувати або знущатися з автолюбителів-початківців. Але ви не повинні жодним чином реагувати на інших водіїв. Особливо це стосується руху в пробці, де трапляються часті аварії з вини недосвідчених водіїв.

4. Рухайтеся повільно на вузьких вулицях у дворах, перед школами, садами чи місцях, де поруч грають діти

Майте на увазі, що діти можуть бути розсіяними та неуважними і вони можуть вас не помітити. Плюс не забувайте, що діти не усвідомлюють усю небезпеку транспортних засобів. Ваша машина для них є просто великою іграшкою. Так що завжди суворо дотримуйтесь швидкісного режиму. Особливо у дворах та житлових зонах. Також, якщо ви недосвідчений водій і можете не встигнути різко загальмувати у разі небезпеки, краще рухайтеся в подібних місцях на мінімальній швидкості.

5. Ви можете слухати музику в машині, але пам’ятайте, що важливіше чути те, що відбувається на дорозі

Відрегулюйте рівень гучності музики так, щоб ви могли чути, що відбувається на вулиці. Так ви чутимете сигнали інших машин і в разі небезпеки вчасно почуєте вереск гальм. Іноді це дозволяє вчасно уникнути удару іншої машини. Також не забувайте, що гучна музика сильно відволікає, що позначиться і на такій недостатній вашій увазі.

6. Не наражайте на небезпеку себе, намагаючись перебудуватися або звільнити дорогу тому, хто їде з великою швидкістю

Багато новачків як вогню бояться любителів швидкої їзди. Особливо тих, хто грає у шашки на дорозі. На жаль, таких спіді-гонщиків у нашій країні хоч греблю гати. У результаті багато новачків впадають у ступор, коли в задніх дзеркалах бачать наближення автомобіля, що грає в шашки.

Багато хто при цьому робить небезпечну помилку, з переляку почавши перебудовуватися або звільняти дорогу автомобілю, що несеться. Але часто це, навпаки, призводить до аварії. Справа в тому, що ті, хто їде на швидкості або грає в шашки, зазвичай заздалегідь продумують свої маневри. Якщо ж ви зненацька перебудуєтеся перед таким автомобілем, то можете спровокувати аварію. Вас можуть просто не помітити.

7. Намагайтеся спочатку не їздити поодинці

Ми знаємо, що багато водіїв-новачків хоч і бояться спочатку їздити поодинці, проте вважають за краще все-таки робити це без свідків. Чому? А вся справа в тому, що водії-початківці бояться, соромляться або просто соромляться їздити в присутності досвідчених водіїв. Особливо новачки не люблять критику, після якої вони починають нервувати, роблячи ще більше помилок. Але насправді їздити спочатку самотужки не дуже вірне рішення. Пам’ятайте, що на ранніх стадіях вашого досвіду водіння все-таки спочатку краще їздити з людьми, які мають досвід водіння. Так ви можете отримати багато хороших порад, які ви, можливо, не впізнали від автоінструктора в автошколі. Подібні поради ви потім згадуватимете все своє життя.

8. При під’їзді до світлофора та перехрестя завжди знижуйте швидкість!

Якщо ви рухаєтеся на дозволений сигнал світлофора, проїжджаючи перехрестя, або проїжджаєте його порожньою дорогою, де немає світлофор, завжди знижуйте свою швидкість руху. Якщо з якихось причин вам не видно прилеглі дороги, то щоб безпечно перетнути перехрестя, в деяких ситуаціях вам краще зупинитися, щоб переконатися, що збоку ніхто не мчить. Також завжди при проїзді перехрестя будьте уважні. За статистикою, більшість аварій якраз і відбувається на перехрестях. Пам’ятайте, що якщо ви суворо дотримуєтеся всіх ПДР, це не означає, що ПДР дотримуються інші водії.

9. Дощова погода небезпечна так само, як і швидкість

Ви повинні вивчити як таблицю множення правило, що погані погодні умови на дорозі становлять таку ж небезпеку, як і перевищення встановленого швидкісного режиму. Наприклад, якщо ви їдете в дощ, ви повинні обов’язково знизити швидкість руху і бути гранично обережним, як під час руху по льоду. Пам’ятайте, що навіть дозволена швидкість руху за поганої погоди може стати причиною ДТП.

10. Обов’язково дотримуйтесь безпечної дистанції

Недотримання дистанції між автомобілями, мабуть, найчастіша помилка всіх водіїв, яка призводить до ДТП. Причому подібні помилки припускаються як початківці, так і досвідчені водії. Ви, напевно, бачили аварії у вигляді паровозика на трасах. Причина таких зіткнень – банальне недотримання дистанції та швидкісного режиму за певних погодних умов. Тому ви повинні пам’ятати, що правильна дистанція до авто, що йде попереду – це запорука вашої безпеки і безпеки ваших пасажирів. Пам’ятайте, що між вами і попереду машиною, що йде, повинна бути достатньо відстані, щоб ви могли встигнути загальмувати або перебудуватися в інший ряд, якщо автомобіль перед вами різко зупиниться.

11. Не дивіться на мобільний телефон, коли ви за кермом

Усі ми знаємо, що використання мобільного телефону за кермом заборонено законом. На жаль, цього правила дотримуються не всі. Але біда навіть не в цьому. Багато водіїв, незважаючи на те, що намагаються не користуватися телефоном під час руху, час від часу поглядають на екран мобільного телефону, перевіряючи повідомлення або пропущені дзвінки. Деякі використовують телефон як навігатор. Але ви повинні знати, що це так само небезпечно, як і розмовляти телефоном за кермом.

Справа в тому, що кинути свій погляд на екран мобільного телефону всього на секунду вже достатньо, щоб опинитись у ДТП. Особливо, якщо ви рухаєтеся на великій швидкості. Ви уявляєте скільки проїдете за 1 секунду?

І цей шлях ваша машина рухатиметься практично без вашого контролю. Ви не уявляєте, скільки в нашій країні трапляється аварій, пов’язаних з тим, що водій просто на кілька секунд відволікся на екран телефону. Доходить до смішного: дуже часто фіксуються подібні аварії у пробках. Тобто на рівному місці через любов до свого смартфона водії потрапляють у дурні аварії.

12. Не вживайте алкоголь

Те, що сідати за кермо у стані алкогольного сп’яніння заборонено, мабуть, знають навіть діти. Але ось що не можна з вечора вживати міцні алкогольні напої, якщо ви плануєте рано-вранці сідати за кермо, знають не багато хто. По-перше, науково доведено, що похмілля знижує реакцію людини.

У цьому стані людина поводиться так само, як і при легкому сп’яніння. По-друге, не варто забувати, що алкоголь не вивітрюється з організму миттєво. Ви повинні пам’ятати, що якщо ви випили з вечора міцний алкоголь, у вас ранком у повітрі, що видихається, може бути неприпустима концентрація алкоголю. У цьому випадку ви ризикуєте втратити права на строк до 2 років. Ось докладніше з цієї теми.

13. Заздалегідь плануйте свій шлях, повідомляючи завчасно про свій маневр

Не намагайтеся вирішити, куди їхати, в останній момент. Так ви можете спантеличити інших водіїв, що може призвести до аварії. Також завжди заздалегідь включайте поворотник, повідомляючи інших учасників руху про свої наміри.

14. Навчіться читати показання на панелі приладів

Ви повинні контролювати не тільки стрілку спідометра, а й стежити за тахометром, а також за різними датчиками на приладку. Особливо це стосується роботи системи ABS, температури двигуна, рівня палива і т. д. Ви повинні знати, що означає той чи інший значок на панелі приладів, щоб, наприклад, якийсь значок не налякав вас під час руху. У тому числі розуміння, що означають значки на приладку, допоможе вам вчасно виявити проблему в машині. Детально про те, що означають значки на приладку, ви можете дізнатися тут.

15. Ненадання переваги проїзду іншому автомобілю

Ще одне часті порушення Правил дорожнього руху. Через це в нашій країні щодня трапляються сотні аварій. Особливо це стосується ситуацій, коли водії повинні поступатися при перешкоді праворуч. На жаль, багато хто навіть досвідчені водії з якихось причин забувають про те, що при перешкоді праворуч діє у багатьох випадках правило, що зобов’язує поступитися дорогою. Будьте уважні до цього правила. Ви повинні навчити його як абетку в букварі. В іншому випадку незнання цього правила може призвести до серйозної аварії.

16. Не нехтуйте технічним обслуговуванням свого автомобіля

Пам’ятайте, що ваша безпека на дорозі пов’язана не тільки з навичками водіння. Не останню роль у цьому відіграє технічний стан автомобіля. Самі розумієте, що якщо на швидкості у вас відмовить гальма або складеться колесо через поломку деталі підвіски, уникнути важкої ДТП вам не допоможуть навіть неймовірні навички водіння. Ось чому так важливо стежити за технічним станом машини та своєчасно усувати несправності. У тому числі ви щодня повинні перевіряти тиск у шинах, оглядати їх на предмет пошкодження, стежити за рівнем гальмівної рідини, антифризом, олією тощо.

17. Не забудьте вдягнути ремінь безпеки, а також попросити пристебнутися своїх пасажирів

Пам’ятайте, що ремінь безпеки необхідно пристібати не тільки для того, щоб уникнути штрафу за порушення правил дорожнього руху. Ремінь безпеки – це основа вашої безпеки та безпеки ваших пасажирів. Ви повинні зробити своєю звичкою при посадці в машину одразу пристібати ремінь. І не потрібно надумувати собі різні міфи, пов’язані з тим, що у разі аварії ремінь може завадити вам, наприклад, вибратися з палаючої машини. Повірте, якщо в результаті ДТП автомобіль загориться, якщо ви не будете пристебнуті, вам вже не буде чого вибиратися з машини. Ну ви зрозуміли, про що ми.

18. Не бійтеся дізнатися, як влаштований автомобіль, і навчитися робити елементарні речі самостійно

Якщо ви тільки починаєте свій шлях за кермом, вам автомобіль може здаватися таким же складним, як космічний човник на Місяць. Так, сучасні автомобілі – дуже складні технічні пристрої, обслуговування яких без професіоналів не обійтися. Тим не менш, ряд робіт з обслуговування ви можете зробити самостійно. Наприклад, перевірити рівень олії чи антифризу (і у разі потреби долити). У цьому немає необхідності мати якісь знання.

19. Не засмучуйтесь через пробки, будьте терплячі та спокійні

Зрозумійте, що втрачають свій особистий час, простоюючи разом з вами в пробках багато водіїв. Повірте, ваші нерви не варті пробок. Адже ви все одно не зможете вплинути на ситуацію. Навіщо вам зайвий стрес за кермом? Адже якщо ви водій-початківець, зайві нерви можуть вивести вас з колії і ви почнете більше відволікатися. Пам’ятайте, що людський мозок так влаштований, що коли ми нервуємо, він менше здатний у ці моменти приймати правильні рішення.

20. І не забувайте, що клаксон не допоможе вам прибрати пробку на дорозі

Пам’ятайте, що клаксон створений для того, щоб попереджати інших водіїв про небезпеку. Тож нема чого в пробці сигналити та дратувати інших водіїв, у яких, як і у вас, нерви теж на межі.

21. Не змінюйте свою смугу руху, якщо в цьому немає потреби

Частою помилкою як водіїв-новачків, так і досвідченіших водіїв є перебудова на дорозі без необхідності. Наприклад, часто багато водіїв перебудовуються, вважаючи, що в іншій смузі їхатимуть швидше. Але, як правило, подібний маневр за умов міста допомагає лише на короткий час. Згідно з дослідженням, водії, які не кидаються дорогою, постійно перебудовуючись з ряду в ряд, проїжджають певну ділянку дороги в місті швидше, ніж ті, хто постійно нервово перебудовується. Щоправда, це лише в тому випадку, якщо йдеться про рух без порушення правил дорожнього руху.

Також не потрібно постійно намагатися влазити між автомобілями в той простір, який водії залишили між автомобілями як безпечну дистанцію. Так ви створюєте аварійну ситуацію на дорозі, де можете постраждати самі. Ну і врешті-решт вбудовування в іншу смугу, яка, на вашу думку, рухається швидше, призводить до утворення пробок на порожньому місці. Пам’ятайте, що навіть при швидкому перебудові в щільному потоці ви загальмуйте рух на кілька секунд, яких буде достатньо, щоб знизити середню швидкість транспортного потоку в смузі.

22. Не використовуйте навушники в машині, щоб чути, що відбувається навколо машини

Усі ми любимо слухати музику. Але особливо її люблять молоді люди, які навіть на вулиці не розлучаються зі своїми улюбленими композиціями, користуючись своїм телефоном як МР3-плеєр і навушники. Найсумніше, що навушники вже неодноразово ставали причиною нещасних випадків. Особливо лякає популярність навушників у пішоходів. Але не менш небезпечне застосування навушників водієм.

На жаль таких водіїв сьогодні вже чимало. Але чи знаєте ви, що використання навушників дуже небезпечне, оскільки подібне прослуховування музики не тільки може сильно відволікати від дорожньої ситуації, а й може заважати у разі небезпеки почути вереск гальм чи клаксони інших машин, що попереджають про небезпеку?

23. Якщо на вашому маршруті виникають труднощі, такі як крутий спуск, велика пробка тощо, віддайте перевагу альтернативним маршрутам руху, навіть якщо вони довші

Якщо ви тільки починаєте свій шлях за кермом, намагайтеся спочатку не їздити небезпечними ділянками доріг, а також завантаженими магістралями. Вибирайте маршрути об’їзду навіть у тому випадку, якщо цей шлях більший на відстані.

24. Обов’язково подайте сигнал повороту при повороті та зміні смуги руху

Іноді навіть не новачки забувають (або спеціально не хочуть) вмикати поворотники при перебудові чи повороті. Пам’ятайте, що у водіїв позаду вас немає іншого способу дізнатися про ваші наміри, окрім сигналу повороту. Через невключений поворотник щодня фіксується величезна кількість аварій по всій країні. Часто аварії з тяжкими наслідками. Не забувайте, що сигнал повороту – це головний елемент безпеки у будь-якому автомобілі.

25. Не виходьте з машини у пробках

Дуже часто багато водіїв люблять виходити з машини під час утворення заторів. При цьому не вимикаючи двигун. Але знаєте чим це небезпечно? Виявляється, час від часу трапляються грабежі, внаслідок яких вашу машину викрадають прямо на ваших очах. Тому якщо вам все-таки закортіло вийти з машини в пробці, ніколи не залишайте двигун увімкненим і завжди забирайте з собою ключі. У тому числі цього правила необхідно дотримуватися і на АЗС, де через безладність автовласників, які залишили ключі в замку запалювання під час заправки, зловмисники часто викрадають машини.

26. Не нервуйте у пробках

Водії, що часто починають, дуже сильно починають нервувати в пробках. Особливо коли рух здійснюється впритул. У цей момент новачків накриває справжній страх. Цей страх пов’язаний не так з острахом пошкодити автомобіль, як з побоюванням зробити щось неправильно.

У ці моменти водії-початківці думають, що всі навколо професіонали. Але це не так. Повірте, у пробках багато хто навіть досвідчені водії часто роблять помилки. І не менше навіть, ніж обережніші водії-новачки. Тому намагайтеся сильно не нервувати. Від помилок ніхто не застрахований. Не треба лаяти себе. Навчайтеся на своїх помилках. Помилка – це ваш черговий досвід у водінні. Без помилок ви не навчитеся добре водити.

27. Не займайте ліву смугу при вільних правих

Не забувайте, що ліва смуга руху в принципі призначена тільки для обгону при вільних правих. Намагайтеся дотримуватися цього правила. Крім того, якщо ви тільки починаєте керувати автомобілем, не радимо взагалі туди лізти без потреби. У тому числі, як правило, в лівій смузі руху зазвичай потрібно їхати на досить великій швидкості. З урахуванням відсутності належного досвіду, рух на великій швидкості становить загрозу. Чи ви збираєтеся, виїхавши на швидкісну смугу руху, «нудити», гальмуючи рух інших автомобілів?

28. На початковому етапі не намагайтеся паркуватися у складних вузьких місцях

Паркування для багатьох водіїв стає справжнім випробуванням та головним болем. Навіть водії з досвідом стикаються з труднощами під час паркування. Що вже тут говорити про водіїв-початківців. Ми радили б на початковому етапі своєї «кар’єри» водія вибирати простіші місця для паркування автомобіля. Не потрібно думати, що якщо ви лізтимете у вузькі місця на парковці, ви швидко навчитеся добре паркуватися. Пам’ятайте, що якщо ви неправильно здійснюєте маневр паркування, ви продовжуватимете робити ці помилки і через рік. Краще в цьому випадку набиратися досвіду на майданчику або рано-вранці на вільній парковці біля якогось ТЦ.

29. Вчіться відчувати свій автомобіль

Звертайте увагу на те, як поводиться ваш автомобіль при прискоренні, гальмуванні та маневруванні. Не всі автомобілі створені однаковими. Усі машини поводяться на дорозі по-різному. Чим швидше ви відчуєте, на що здатний ваш автомобіль, тим впевненішим і безпечнішим буде ваше водіння.

30. І пам’ятайте, що найбезпечніший водій на дорозі – це той, хто ретельно слідує ПДР

Тому час від часу повторюйте правила дорожнього руху. Не забувайте, що вони створені не для того, щоб ви навчали їх напам’ять напередодні іспитів у ДАІ. Також пам’ятайте, що ПДР потрібно не лише знати, а й розуміти. Якщо ви не розумієте будь-який пункт правил, зверніться до Інтернету, де ви швидко знайдете роз’яснення того чи іншого пункту правил дорожнього руху.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я