Розвиток вітроенергетики у Німеччині сповільнився

0
94

За даними Асоціації вітроенергетики ФРН, галузь розвивається надто повільно.

Розвиток вітроенергетики у Німеччині сповільнився

За перші три квартали 2022 року 16,2% від запланованої кількості нових вітряних турбін так і не було схвалено. По суті, ці дані говорять про те, що розвиток вітроенергетики в Німеччині сповільнився.

«Кількість схвалень свідчить про майбутнє розширення мережі. І у зв’язку з цим ситуація викликає занепокоєння», – заявили представники Асоціації вітроенергетики Німеччини. Президент асоціації Герман Альберс розповів, що багато проектів досі перебувають на узгодженні.

Темпи розширення мережі вітряків недостатні для виконання плану

Альберс повідомив, що вже готові проекти на 10 ГВт все ще перебувають на узгодженні органів влади. «Щоб можна було пройти через усі процедури до кінця року, [властям] необхідно прискорити прийняття рішень», – наголосив він.

За попередніми даними, з січня по вересень 2022 року кількість нових вітряків збільшилась на 5,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Однак, за даними Асоціації вітроенергетики Німеччини, для виконання поставлених урядом завдань цього недостатньо.

Розвиток вітроенергетики в Німеччині сповільнився: в асоціації вважають, що темпи розширення вітрогенераторів недостатні.  Фото: Thomas Richter/unsplash.com

В даний час “зелена” енергетика відіграє центральну роль у досягненні кліматичних цілей. Понад те, розвиток цієї галузі знижує залежність країни від копалин видів палива, зокрема від російського газу.

Раніше уряд ФРН вжив низку заходів щодо прискорення розширення мережі відновлюваних джерел енергії. Згідно з новим законом, федеральні землі зобов’язані збільшити території, які будуть призначені під будівництво вітропарків.

Розвиток вітроенергетики у Німеччині сповільнився: розрив між землями збільшився

Представники асоціації заявили, що з початку 2022 року розрив між північними та південними землями у контексті розширення мережі вітропарків збільшився. За перші дев’ять місяців поточного року в країні в експлуатацію ввели 365 вітряних турбін потужністю 1575 МВт.

Читайте також:  Ціни на паливо та електроенергію: відмінності Сходу та Заходу

Більшість вітрогенераторів було побудовано у Шлезвіг-Гольштейні (92). Потім слідує Північний Рейн-Вестфалія (68), Бранденбург (65) і Нижня Саксонія (62). У Баден-Вюртемберзі, Баварії, Гессені та Саксонії з’явилося лише по п’ять нових установок. У той час як у Саарі – лише дві.

Раніше міністр економіки Роберт Хабек (“Зелені”) поклав на землі відповідальність за розширення “зеленої” енергетики. «Якби Німеччина скрізь досягла своїх цілей <…>, то ми давно залишили б це питання позаду», — заявив політик.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :