Цілей з розширення офшорної вітроенергетики буде досягнуто

0
44

Розширення офшорної вітроенергетики просувається вперед – таке послання федерального міністра економіки Хабека під час візиту до Гамбурга. Він бачить, що одна мета вже дуже близька.

Хабек: Цілей з розширення офшорної вітроенергетики буде досягнуто

Хабек: Цілей з розширення офшорної вітроенергетики буде досягнуто

За словами федерального міністра економіки Роберта Хабека (зелені), розширення потужностей офшорного вітру в Німеччині буде послідовно просуватися вперед.

“Виходячи з усього, що ми бачимо і знаємо сьогодні, ми впораємося з 30 гігаватами в 2030 році і, можливо, навіть більше”, – сказав він під час відвідування Федерального морського та гідрографічного агентства (BSH) у Гамбурзі. “На даний момент все виглядає дуже добре”. За його словами, вже вдалося визначити місце для розміщення близько 40 гігават (ГВт).

У січні BSH представила новий план розвитку території для розширення офшорної вітроенергетики у найближчі роки. У ньому відомство визначає конкретні зони для розміщення вітряних турбін у Північному та Балтійському морях, а також роки, в які вітропарки мають бути виставлені на тендер, введені в експлуатацію та підключені до мережі. План розвитку території реалізує заходи щодо прискорення, вжиті у Законі про вітроенергетику на морі.

Встановлено вищі цілі

Минулого року Німеччина підвищила свої цільові показники у галузі офшорної енергетики. Тепер вона передбачає, що встановлена ​​потужність складе не менше 30 гігават до 2030 року, не менше 40 ГВт до 2035 року і не менше 70 ГВт до 2045 року – у кожному випадку з підключенням до мережі. Згідно з інформацією, зараз у Німеччині діють станції потужністю 8 ГВт.

«Планова визначеність щодо 30 гігават до 2030 року є, тепер ці плани мають бути реалізовані морською промисловістю», – сказав Ніко Нольте, керівник відділу «Морський порядок» у BSH. Більшість буде побудована в Північному морі. Наразі офшорні компанії можуть претендувати на ці ділянки у тендерах Федерального мережевого агентства.

Читайте також:  У чому Німеччина залежить від Китаю, а чим немає

“Вся галузь працює енергійно і в тісній координації з особами, які приймають політичні рішення, для досягнення поставлених цілей”, – сказав Штефан Тімм, керуючий директор Федеральної асоціації операторів офшорних вітропарків, відповідаючи на запитання. Морські вітряні електростанції також можуть бути корисними для збереження видів. «Особливо якщо зважити на те, що раніше ці райони використовувалися для рибальства».

Тим часом, Союз охорони природи та біорізноманіття Німеччини наголосив, що важливо звести до мінімуму конфлікти у сфері охорони природи, грамотно обираючи місця. Не повинно бути спроб прискорити процес за рахунок морського середовища. «Політики покликані усунути реальні технічні та логістичні вузькі місця у освоєнні шельфу, включаючи розширення мереж та портової інфраструктури. Саме тут криються реальні можливості прискорення», – каже Ганна Бенке-Генріхс, співробітник відділу охорони морського середовища Nabu.

Діюча вітряна електростанція RWE

Приблизно за 35 кілометрів на північ від острова Гельголанд сьогодні, у четвер, у присутності Хабека офіційно розпочала регулярну роботу вітряна електростанція Каскасі компанії RWE. З встановленою потужністю 342 мегавати (МВт) «Каскасі» може забезпечити екологічно чистою електроенергією понад 400 000 домогосподарств на рік. «Каскасі» була єдиною новою вітряною електростанцією у морі минулого року», – сказав Хабек. «Відкриття має ознаменувати поворотний момент; тепер ми хочемо швидко та скоординовано просувати розширення офшорної вітроенергетики».

Хабек підкреслив, що співпраця з BSH є чудовою. «Завдяки своїй роботі над планом розвитку території, попереднім дослідженням та процедурам затвердження планів для морських вітропарків та систем підключення до мереж, BSH є важливим гравцем у успішній реалізації енергетичного повороту в морі», – сказав президент BSH Хельге Хегевальдт.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :