Китай зупинив перепродаж ЗПГ до Європи

0
259

Постачання на континент стають занадто дорогими.

Китай зупинив постачання ЗПГ до Європи.  Фото: James Heming / Pexels

Китай зупинив перепродаж ЗПГ до Європи, щоб переконатися, що у власних сховищах достатньо газу на зиму.

Цього року Китай став найважливішим продавцем блакитного палива до країн Євросоюзу. Його роль значно зросла через енергетичну кризу на континенті, викликану війною в Україні та зупиненням постачання газу з Росії.

Китай зупинив перепродаж ЗПГ до інших країн

Влада Китаю попросила у державних експортерів природного газу надати дані про продаж, а також рекомендувала негайно припинити постачання ЗПГ до Європи та Азії. Таким чином, Пекін прагне захистити внутрішній ринок. І хоче переконатися, що власні сховища заповнені достатньою мірою.

Зокрема, Державний комітет з розвитку та реформ КНР (NDRC) заборонив експорт зрідженого природного газу трьом китайським енергетичним гігантам – PetroChina, Sinopec та CNOOC.

Цього року Китай став важливим постачальником газу до Європи. За звітом Nikkei, у серпні на континент було перепродано понад 4 мільйони тонн китайського ЗПГ. Це приблизно 7% всього європейського імпорту у першій половині року.

Постачання газу до Європи стають занадто дорогими

У зв’язку з політикою нульової толерантності до Covid-19, яка має на увазі жорсткий карантин навіть через кілька випадків зараження коронавірусом, у Китаї стався різкий економічний спад. Зменшилося виробництво та, відповідно, споживання газу. У експортерів утворився надлишок палива, який вони перепродували до Європи.

Крім того, після початку війни в Україні китайські постачальники скуповували дешеве російське паливо, знижка на яке часом сягала 50%. Це також дозволило збільшити постачання до ЄС. Більше того, значно на цьому заробити, бо в Європі паливо у кілька разів дорожче.

У серпні ціни на газ у Європі досягли історичного максимуму — понад 346 євро за мегават-годину. З того часу вони впали більш ніж на 50%, але все ще залишаються високими. У понеділок голландські ф’ючерси TTF на біржі ICE торгувалися на рівні близько 136 євро за мегават-годину.

Але з урахуванням швидкого поповнення запасів газу в Європі та рекордно високих витрат на доставку привабливість перепродажу ЗПГ зменшилась. Ще одним приводом зупинення постачання стали прогнози невеликого дефіциту на місцевому ринку.

Читайте також:  Газовий хаб буде створено у Туреччині найближчим часом

Експерти також не виключають, що Китай розглядає можливість відмови від російського палива в майбутньому. Пекін нібито попередив Москву, що у разі застосування ядерної зброї він приєднається до західних санкцій, повідомляли минулого тижня ЗМІ.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я