КНДР відкрила вогонь із РСЗВ у відповідь на стрілянину Південної Кореї

0
260

В умовах політичної напруженості КНДР використовувала РСЗВ після пострілів Південної Кореї північнокорейським судном.

КНДР відкрила вогонь із РСЗВ у відповідь на стрілянину Південної Кореї

Південна Корея та КНДР обмінялися попереджувальними пострілами з використанням РСЗВ вздовж свого спірного морського кордону. Це місце кровопролиття та морських битв у минулому. Інцидент підвищує побоювання щодо можливих зіткнень після нещодавнього шквалу випробувань зброї Північною Кореєю.

Військово-морські сили Південної Кореї передали попередження та здійснили попереджувальні постріли. Це було необхідно, щоб відігнати торгове судно КНДР, яке порушило морський кордон. Про це йдеться у заяві Об’єднаного комітету начальників штабів.

Військові Північної Кореї заявили, що у відповідь на це підрозділи берегової оборони здійснили 10 попереджувальних пострілів із реактивних систем залпового вогню (РСЗВ). Ракети попрямували у бік територіальних вод. Там «було виявлено рух морського супротивника».

Використавши РСЗВ, Північна Корея звинуватила південнокорейський військовий корабель у вторгненні у північнокорейські води. Причому під приводом переслідування невідомого судна.

Повідомлень про бойові дії не надходило. Але морський кордон біля західного узбережжя Корейського півострова є джерелом давньої ворожнечі. Американське командування під проводом ООН провело кордон наприкінці Корейської війни 1950–53 років.

Однак Північна Корея наполягає на кордоні, який глибоко вторгається у води, які контролює Південь. Серед смертоносних подій, що відбулися в цьому районі, – обстріл південнокорейського острова та передбачуване торпедування корабля ВМС Південної Кореї, обидва у 2010 році. Внаслідок цих нападів загинули 50 південнокорейців.

КНДР може використовувати не лише РСЗВ

Аналітик Чон Сон Чхан із приватного південнокорейського Інституту Седжонг сказав, що КНДР, найімовірніше, навмисно спланувала вторгнення свого корабля. Тому що було б немислимо, щоб північнокорейське торгове судно перетнуло кордон. Причому в таку ранню годину без дозволу військових Півночі.

Читайте також:  У Китаї збільшились витрати на продукти харчування

Чхон сказав, що Північна Корея стає дедалі сміливішою після недавніх ракетних випробувань. У ході КНДР Корея заявила, що імітувала застосування тактичної ядерної зброї. Причому для атаки на південнокорейські та американські цілі.

Він зазначив, що Пхеньян також знає, що напружені відносини Вашингтона з Росією та Китаєм ускладнюють для США співпрацю з цими двома регіональними державами з північнокорейського питання.

«Південнокорейським військовим необхідно провести ретельну підготовку. Щоб запобігти новим сутичкам у Західному морі і не допустити гіршого сценарію. Наприклад, використання РСЗВ північнокорейськими військовими на південнокорейському прикордонному острові», – сказав Чхон.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я